E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Саб
08:00h - 22:00h
Нед
10:00h - 22:00h

Блог за Хрватска

 Далмација и УНЕСКО во љубовна приказна

Далмација и УНЕСКО во љубовна приказна

Објавено:

Единствената убавина на материјални и нематеријални наследства ќе ве освои со приказната која ја напиша УНЕСКО на хрватската обала. Далмација желно ве очекува со своите 10 најатрактивни феномени. More info...

 Пула во рацете на гладиаторите

Пула во рацете на гладиаторите

Објавено:

Гладиаторски борби, римска гозба и античка музика, и оваа година ќе ги одбележат деновите на антиката во Пула. Доколку сакате со сите сетила да ја запознаете традицијата на стариот Рим, вашата идеална дестинација е Пула, град кој во јуни го преземаат гладиатори. More info...

 20 000 Harley-Davidson на пат за Биоград

20 000 Harley-Davidson на пат за Биоград

Објавено:

Хрватска оваа година ќе ги угости моторџиите од цела Европа на најголемата мото средба - European H.O.G. Rally. Излети долж обалата, спектакуларна парада, пробно возење, натпревари и концерти - се само дел од мото сонот кој ве повикува во Биоград на Море. More info...

 НАЈ-Хрватска!

НАЈ-Хрватска!

Објавено:

Најдобри плажи на светот! 15-ти најдобар град во Европа! 3-ти најубав водопат во светот! – светските интернет портали вака ја опишуваат Хрватка, листајќи ги нејзините градови, острови, плажи и планини на табелите за хит-дестинација за лето 2011. More info...

 Остров Раб: Според CNN - рај за натуристи

Остров Раб: Според CNN - рај за натуристи

Објавено:

Островот Раб се појави на CNN пописот како светска дестинација "број 1" за сите љубители на натуризмот. Плажите Сахара, Столац и Циганка со својот песок, камен и мир го кренаа островот Раб на врвот на светските туристички понуди. More info...

Архива

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори