E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h

Апартмани Rastići (Čiovo) - 1068

* * * * * 4,8
60 m
9
+12 Легла во двојен објект 1084
special -20%
Апартмани Rastići (Čiovo) - 1068
Цел екран Албум: Објект (1/5)
Регија Средна Далмација
Ривиера Čiovo
опис на локација Остров со мост
Место Rastići
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Rastići

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 67
Можен пристап со автомобил Да
Наклон 50 m
Објектот се наоѓа во мирно окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Двојни објекти 1
1084 (12 Легла)
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 60 m
Плажа 60 m
Центар 4,5 km - Trogir
Трговија 500 m
Ресторан 180 m
Прва помош 5,5 km
Аптека 1,3 km
Туристички информации 1,3 km
Поштенски уред 1,3 km
Менувачница 1,3 km
Банкомат 1,3 km
Интернет кафе 4,5 km
Дискотека 4,5 km
Тениски терен 2,1 km
Нуркачки центар 1,5 km
Аеродром 1,3 km
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Бетонски плочи, камења Ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Нема плитка вода Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 400 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 8
Одалеченост од објектот 110 m
Гаража Не
Скара Да
Фиксна (Сите сместувачки единици + сместувачки едниници надвор од нашата понуда (1))
Туш Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Користење преку компјутер на гостинот Да
Вид ADSL
Начин на поврзување на компјутерите на гостите WiFi
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици
A-1068-a, A-1068-b Да
Дополнително легло на барање
Количина 1
Во единиците: A-1068-b
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Фитнес Да

Објектот 1068 во местото Rastići, Čiovo - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (2) која е оддалечена 60 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот бетонски плочи. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби.

You can take your pets with you when going on vacation. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот. Пристапот за инвалидизирани лица кон објектот не е прилагоден. Од објектот е можен пристап на Интернет. Дворната површина околу објектот е 400 m2. За гостите е предвидено паркиралиште за време на одморот. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Паркиралиштето е одалечено од објектот повеќе од 100м..

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Апартман A-1068-a - Апартмани Rastići (Čiovo) - 1068
Цел екран Албум: Нацрт (1/3)

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 14 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Трпезарија 10 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Кујна 6 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет, Шпорет, Перална за садови
Спална соба 1 9 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 2 7 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 3 8 m2
Број на легла: 1
Тросед (1)
Бања 5 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 7 m2
Тераса 28 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Дневна соба" и "Трпезарија"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (заедничкa) Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 5+0. Сместувачката единица има површина од 66 m2 + 28 m2 (тераса). Во оваа сместувачка единица дозволено е да се донесе домашни миленици со надоплата. Апартман има поглед на море. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица се плаќа завршно чистење.
Прикажи се

Апартман A-1068-a (5+0)

Споредба Позиција: приземје
Површина: 66 m2 + 28 m2 (Тераса)
Број на легла: 5

Цeновник за сезона 2015

Апартман A-1068-a
Број на личности 3 4 5
21.07. - 25.08.
- - -
30.06. - 21.07.
- - -
09.06. - 30.06.
25.08. - 08.09.
- - -
01.01. - 09.06.
08.09. - 01.01.
- - -

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Завршно чистење +€ 35,00 / еднократно
Домашни миленици +€ 5,00 / ден
Перење алишта Цена по договор
Интернет Вклучено во цената
Климатизирање Вклучено во цената
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 26.9.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 4,7
Плажа
* * * * * 4,3
Сместување
* * * * * 5,0
Домаќин
* * * * * 5,0
4,8
3
#1 A-1068-a
Istvánné Izer, 28 јуни 2012
Место 4
Плажа 5
Сместување 5
Домаќин 5
унгарски (original) македонски (Google Translate)
Vendéglátás magas fokon! Köszönjük!!
Прочитај повеќе
#2 A-1068-a
Albert Skryabin, 20 јули 2010
Место 5
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
руски (original) македонски (Google Translate)
В этом году отдыхали здесь с 05.07. по 16.07. Все отлично. Чисто, стильно, новая мебель.Отличный вид с терассы на пролив и острова Шолта и Брач.На пляже появились новые трапы для спуска в воду. С хозяином познакомились еще в прошлом году, когда отдыхали в этом же доме, но в соседних аппартаментах.До универсама "Томми" (работает с 7.00 до 22.00), продовольственного рыночка и пекарни (работает с 6.00) 15-20 минут прогулочным шагом. На берегу (150 метров влево) находится каноба.До Трогира минут 10 (были на своей машине).Рекомендуем для спокойного отдыха..:smile:
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-1084-a (6+0) Апартман A-1084-a
Rastići (Čiovo)
70 m
€ 93,60 - € 135,90/ ноќевање
Апартман A-594-b (4+1) Апартман A-594-b
Zavala (Hvar)
110 m
€ 84,00 - € 98,00/ ноќевање
Апартман A-796-a (4+1) Апартман A-796-a
Jezera (Murter)
30 m
€ 76,00 - € 111,00/ ноќевање
Апартман A-4620-a (5+0) Апартман A-4620-a
Basina (Hvar)
95 m
€ 63,00 - € 111,00/ ноќевање
Апартман A-1115-a (5+0) Апартман A-1115-a
Rogoznica (Rogoznica)
50 m
€ 67,00 - € 105,00/ ноќевање  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори