E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Хвар
опис на локација Остров
Место Milna
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Milna

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 32
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 50 m
Плажа 270 m
Центар 4,5 km - Hvar
Трговија 4,5 km
Ресторан 50 m
Прва помош 4,5 km
Поштенски уред 4,5 km
Дискотека 4,5 km
Хотелски базен 4,5 km
Спортски терен 4,5 km
Нуркачки центар 4,5 km
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Не
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Угостителски објект Да Да
Чадори за сонце, лежалки Да Да
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор Не
Паркиралиште Не
Гаража Не
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Да Не + € 5,00 лице/ден*
Полупансион Да Не + € 30,00 лице/ден*
Полн пансион Да Не + € 40,00 лице/ден*
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет Не
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици
AS-3074-a, AS-3074-b, AS-3074-c, AS-3074-d, AS-3074-e, AS-3074-f, S-3074-a, S-3074-b на барање
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Објектот 3074 во местото Milna, Hvar - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Cтудио (6), Соба (2) која е оддалечена 50 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата пансиони.

Можноста за доаѓање со домашни миленици во овој објект треба однапред да се провери. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот. Пристапот за инвалидизирани лица кон објектот не е прилагоден. Од објектот пешачејќи ви се достапни: ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: самопослуга, прва помош, дискотека, центар.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
француски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици AS-3074-c, AS-3074-d, AS-3074-e, S-3074-a и S-3074-b
Кујна 6 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 14 m2
Број на легла: 3
Легло (2)
Легло (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Бања 6 m2
Не Када
Да Туш-када
Тераса 14 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
со просторијата "Тераса" од сместувачката единица AS-3074-e
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Не Скара Да Домашни миленици (на барање)
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 26 m2 + 14 m2 (тераса). При резервацијата, потребно е да ја проверите можноста за да доведете домашни миленици. Cтудио има поглед на море. Cтудио има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Cтудио AS-3074-f (2+1)

Споредба Позиција: III кат
Површина: 26 m2 + 14 m2 (Тераса)
Број на легла: 2 + 1

Цeновник за сезона 2014

Cтудио AS-3074-f
Број на личности 1 2 3
15.06. - 20.09.
€ 68 € 68 € 82
01.01. - 15.06.
20.09. - 01.01.
€ 42 € 42 € 56

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Доручек +€ 5,00 / лице/ден
Полупансион +€ 30,00 / лице/ден
Полн пансион +€ 40,00 / лице/ден
Домашни миленици (на барање) • Перење алишта Цена по договор
Завршно чистење Вклучено во цената
Климатизирање Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 19.9.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-6653-a (2+1) Cтудио AS-6653-a
Igrane (Makarska)
10 m
€ 56,00 - € 82,00/ ноќевање
Cтудио AS-8785-b (2+1) Cтудио AS-8785-b
Hvar (Hvar)
€ 49,00 - € 96,00/ ноќевање
Cтудио AS-4794-b (2+1) Cтудио AS-4794-b
Duće (Omiš)
€ 56,00 - € 82,00/ ноќевање
Cтудио AS-6750-a (2+1) Cтудио AS-6750-a
Promajna (Makarska)
140 m
€ 49,00 - € 82,00/ ноќевање
Cтудио AS-4066-b (2+1) Cтудио AS-4066-b
Zubovići (Pag)
90 m
€ 43,00 - € 69,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори