E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Makarska
опис на локација Копно
Место Podaca
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podaca

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај локален пат Да
Помеѓу објектот и плажата е локален пат Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 100 m
Плажа 250 m
Центар 4 km - Gradac
Трговија 300 m
Ресторан 210 m
Прва помош 16 km
Аптека 4 km
Туристички информации 300 m
Поштенски уред 300 m
Менувачница 300 m
Банкомат 4 km
Интернет кафе 23 km
Дискотека 3 km
Хотелски базен 3,3 km
Спортски терен 3,5 km
Нуркачки центар 3,3 km
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор Не
Паркиралиште на барање
Број на места за паркирање 2
Гаража Не
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Превоз за гостите на барање
Домашни миленици Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Објектот 6677 во местото Podaca, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (3), Cтудио (2) која е оддалечена 100 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби.

Можно е и други гости да престојуваат во овој објект, за време на вашиот одмор, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Сопственикот за време на вашиот одмор ќе биде присутен во објектот. За лицата со инвалидитет не е обезбеден пристап во објектот. Со оваа куќа можете да користите и паркинг, чија достапност треба претходно да ја проверите. Од објектот можете да стигнете до самопослуга, ресторан без користење на автомобил.На оддалеченост поголема од километар се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Од објектот до плажата има повеќе од 100 скали.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
чешки Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија
Површина: 3 m2
Просторијата е поврзана: со просторијата "Балкон"
Cтудио AS-6677-a - Апартмани Podaca (Makarska) - 6677
Цел екран Албум: Трпезарија (1/2)

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со смествачката единица A-6677-a
Трпезарија 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Кујна 3 m2
Да Чајна кујна
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 8 m2
Број на легла: 3
3 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Бања 2 m2
Не Када
Да Туш-када
Балкон 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Трпезарија" и "Спална соба"
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Не Скара
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 3 m2 (балкон). Cтудио има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Cтудио AS-6677-a (2+1)

Споредба Позиција: I кат
Површина: 16 m2 + 3 m2 (Балкон)
Број на легла: 2 + 1

Цeновник за сезона 2015

Cтудио AS-6677-a
Број на личности 1 2 3
01.07. - 01.09.
- - -
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
- - -
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
- - -

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Превоз за гостите Цена по договор
Завршно чистење • Перење алишта Вклучено во цената
Паркинг место на барање Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 02.10.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 5,0
Плажа
* * * * * 5,0
Сместување
* * * * * 4,0
Домаќин
* * * * * 5,0
4,8
2
#1 A-6677-b
Balázs Stifter, 25 јули 2014
Место 5
Плажа 5
Сместување 4
Домаќин 5
унгарски (original) македонски (Google Translate)
Nagyon meg voltunk elégedve a szállással is és a környezettel is. Csak ajánlani tudom.
Прочитај повеќе
#2 AS-6677-b
Lukas Florner, 14 август 2012
Место 5
Плажа 5
Сместување 4
Домаќин 5
чешки (original) македонски (Google Translate)
Perfektní, menší apartmán, ale se vším, co je potřeba...jen občas se zastesklo po klimatizaci, ale i to se dá přežít :o). Domácí jsou suproví. V okolí je několik restaurací, dobře zásobený obchod, v případě touhy po větším vyžití je jen kousek od Podacy letovisko Zaostrog také s krásnými plážemi a poněkud přelidněný Gradac. Podaca je klidnější letovisko vhodné i pro rodiny s dětmi. My jsme byli velmi spokojení a děkujeme.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-2633-b (2+1) Cтудио AS-2633-b
Podaca (Makarska)
260 m
€ 27,00 - € 45,90/ ноќевање
Cтудио AS-516-b (2+1) Cтудио AS-516-b
Podaca (Makarska)
230 m
€ 18,90 - € 45,90/ ноќевање
Cтудио AS-515-b (2+1) Cтудио AS-515-b
Podaca (Makarska)
230 m
€ 20,80 - € 36,00/ ноќевање
Cтудио AS-4734-c (2+1) Cтудио AS-4734-c
Podaca (Makarska)
180 m
€ 21,00 - € 51,00/ ноќевање
Cтудио AS-2973-e (2+1) Cтудио AS-2973-e
Lokva Rogoznica (Omiš)
€ 28,05 - € 40,80/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори