E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Omiš
опис на локација Копно
Место Lokva Rogoznica
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Lokva Rogoznica

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Да
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Помеѓу објектот и плажата е подходник Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 77
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 65 m
Плажа 65 m
Центар 9 km - Omiš
Трговија 100 m
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 9 km
Поштенски уред 100 m
Дискотека 9 km
Хотелски базен 3 km
Спортски терен 9 km
Нуркачки центар 3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 200 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 20
Гаража Не
Скара Да
Фиксна
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Да Не + € 5,00 лице/ден*
Полупансион Да Не + € 15,00 лице/ден*
Полн пансион Да Не + € 25,00 лице/ден*
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет на барање
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици
A-2973-a, A-2973-b, A-2973-c, A-2973-d, A-2973-e, AS-2973-a, AS-2973-b, AS-2973-c, AS-2973-d, AS-2973-e, S-2973-a, S-2973-b, S-2973-c, S-2973-d, S-2973-e, S-2973-f, S-2973-g на барање
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Сместување во сместувачките единици од типот Апартман (5), Cтудио (5), Соба (7) можете да најдете во објектот 2973 во местото Lokva Rogoznica, Omiš - Средна Далмација. Објектот е оддалечен 65 m од море и се наоѓа во категоријата пансиони. Во негова близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста.

Можноста за доаѓање со домашни миленици во овој објект треба однапред да се провери. Постои веројатност да има и други гости во останатите апартмани од објектот за време на вашиот престој во него. За време на вашиот престој и домаќините престојуваат во објектот. Не е овозможен пристап во објектот за лица со инвалидитет. Околу објектот има дворна површина од 200 m2. Објектот има сопствено паркиралиште. Во радиус од 1 km се наоѓаат: самопослуга.На околу километар од вас се оддалечени:прва помош, дискотека, центар. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Спална соба
Површина: 13 m2
Број на легла: 2
Просторијата е поврзана: со просториите "Бања" и "Балкон"
Соба S-2973-a - Апартмани и соби Lokva Rogoznica (Omiš) - 2973
Цел екран Албум: Спална соба (1/2)

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Спална соба 13 m2
Број на легла: 2
Легло (2)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Балкон"
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Балкон 5 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa) Да Домашни миленици (на барање)
Опис на сместувачката единица
Соба има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 5 m2 (балкон). При резервацијата, потребно е да ја проверите можноста за да доведете домашни миленици. Соба има поглед на море. Соба има клима, а користењето дополнително се наплаќа. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Собата има сопствено купатило, но не е можно користење на кујна.
Прикажи се

Соба S-2973-a (2+0)

Споредба Позиција: III кат
Површина: 16 m2 + 5 m2 (Балкон)
Број на легла: 2

Цeновник за сезона 2014

Соба S-2973-a
Број на личности 1 2
01.07. - 01.09.
€ 24
€ 20,40
€ 37
€ 31,45
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 20
€ 17
€ 29
€ 24,65
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 16
€ 13,60
€ 24
€ 20,40
Цените се намалени за: 15% специјален попуст

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.


Дополнителни услуги
Доручек +€ 5,00 / лице/ден
Полупансион +€ 15,00 / лице/ден
Полн пансион +€ 25,00 / лице/ден
Домашни миленици (на барање) • Интернет • Перење алишта Цена по договор
Завршно чистење Вклучено во цената
Климатизирање +€ 5,00 / ден
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 24.9.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 3,9
Плажа
* * * * * 4,2
Сместување
* * * * - 3,4
Домаќин
* * * * - 3,4
3,8
9
#1 AS-2973-c
Irena Ondrášková, 17 август 2014
Место 3
Плажа 4
Сместување 3
Домаќин 3
чешки (original) македонски (Google Translate)
Letošní rok byl průměrný,nemůžeme říct ,že bychom byli nespokojení,ale jedna věc Nám opravdu vadila a to silnice vedle pokoje na které seč od rána do večera proháněla auta.........
Прочитај повеќе
#2 S-2973-f
Jaroslav Krnáč, 03 август 2013
Место 3
Плажа 5
Сместување 3
Домаќин 3
словачки (original) македонски (Google Translate)
Ubytovanie staršie, ale udržiavané. Domáci akokeby už strácali dych. /čo už, časy plných ubytovacích kapacít obsadených výhradne nemcami sú fuč./ Ak čakáte polpenziu typu grécko alebo turecko -zabudnite. Strava dosť poskromná. Polievka stále rovnaká, len s malými obmenami. Miesto skôr pre rodiny, alebo starších. Všetko vyváži pláž. Krásna, udržiavaná, lebo neďaleko je camp. WC, sprchy, bar.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Соба S-547-d (2+0) Соба S-547-d
Zavalatica (Korčula)
€ 13,50 - € 26,10/ ноќевање
Cтудио AS-515-d (2+0) Cтудио AS-515-d
Podaca (Makarska)
230 m
€ 20,80 - € 27,20/ ноќевање
Соба S-2688-a (2+0) Соба S-2688-a
Drvenik Gornja vala (Makarska)
100 m
€ 18,00 - € 27,00/ ноќевање
Соба S-517-d (2+0) Соба S-517-d
Podaca (Makarska)
450 m
€ 21,00 - € 31,00/ ноќевање
Соба S-2613-d (2+0) Соба S-2613-d
Podaca (Makarska)
200 m
€ 18,00 - € 26,00/ ноќевање •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори