E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Истра
Ривиера Pula
опис на локација Копно
Место Banjole
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Banjole

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 130 m
Плажа 130 m
Центар 8 km - Pula
Трговија 700 m
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 8,7 km
Аптека 2,4 km
Туристички информации 350 m
Поштенски уред 2,4 km
Менувачница 550 m
Банкомат 2,4 km
Интернет кафе 350 m
Дискотека 8 km
Хотелски базен 550 m
Спортски терен 250 m
Нуркачки центар 7 km
Автокамп 10 m
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, каменеста, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Не
Забавни содржини Да Не
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 100 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 5
Гаража Не
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Пријава на гости Да
Интернет Да
Користење преку компјутер на гостинот Да
Вид ADSL
Начин на поврзување на компјутерите на гостите WiFi
Перење алишта
Кај домаќинот Да
Чамец Не
Вез за чамец Не
Превоз за гостите на барање
Домашни миленици Не
Дополнително легло на барање
Количина 1
Во единиците: A-3002-c
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Објектот 3002 во местото Banjole, Pula - Истра ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (3) која е оддалечена 130 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби.

Во овој објект се наоѓаат повеќе сместувачки единици па може да сметате на средби со другите гости. Во објектот престојуваат и домаќините. За лицата со инвалидитет не е обезбеден пристап во објектот. Дворната површината изнесува 100 m2. Во овој објект обезбедено ви е паркиралиште. Во близина на објекот се наоѓа: самопослуга, интернет кафе.Услужни објекти на оддалеченост поголема од еден километар се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Ривиера Pula

Ривиера: Pula

Пулската ривиера зазела парче од југозападната обала на Истра. Нуркачка оаза и... Повеќе »
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Кујна 3 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 1 10 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 2 7 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 2 m2
Тераса 8 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Трпезарија"
со просторијата "Тераса" од сместувачката единица A-3002-b
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Не Скара
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 4+0. Сместувачката единица има површина од 29 m2 + 8 m2 (тераса). Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Апартман A-3002-a (4+0)

Споредба Позиција: I кат
Површина: 29 m2 + 8 m2 (Тераса)
Број на легла: 4

Цeновник за сезона 2014

Апартман A-3002-a
Број на личности 2 3 4
01.07. - 01.09.
€ 86 € 86 € 99
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 68 € 78 € 85
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 64 € 72 € 78

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.


Дополнителни услуги
Пријава на гости +€ 2,00 / Личност
Греење (централно) • Перење алишта • Превоз за гостите Цена по договор
Завршно чистење • Интернет Вклучено во цената
Климатизирање Вклучено во цената
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 06.10.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 5,0
Плажа
* * * * * 5,0
Сместување
* * * * * 5,0
Домаќин
* * * * * 5,0
5,0
1
#1 A-3002-a
Дмитрий Крапивин, 12 август 2014
Место 5
Плажа 5
Сместување 5
Домаќин 5
руски (original) македонски (Google Translate)
Уютные,тихие апартаменты со всем необходимым для комфортного отдыха.Пляж в шаговой доступности, можно найти местечко в тени деревьев или загорать на камнях.Вода кристальная!!!Хозяева Джовани и Сандра очень радушные и гостеприимные люди.Кушайте прямо в их бистро на первом этаже. Обязательно отведайте свежие морепродукты.Все очень вкусно и по умеренным ценам. Лучше арендовать автомобиль для комфортного перемещения и времяпровождения.Парковка прямо у дома. Огромное спасибо Адриатике и хозяевам! :happy: :smile: :cool:
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2737-c (4+0) Апартман A-2737-c
Duće (Omiš)
160 m
€ 55,00 - € 90,00/ ноќевање
Апартман A-2042-c (4+0) Апартман A-2042-c
Mastrinka (Čiovo)
200 m
€ 69,00 - € 94,00/ ноќевање
Апартман A-2287-a (4+0) Апартман A-2287-a
Banjole (Pula)
230 m
€ 70,00 - € 83,00/ ноќевање
Апартман A-670-a (4+0) Апартман A-670-a
Petrčane (Zadar)
150 m
€ 67,50 - € 109,80/ ноќевање
Апартман A-7441-b (4+0) Апартман A-7441-b
Rabac (Labin)
450 m
€ 77,00 - € 103,00/ ноќевање
Апартмани Banjole (Pula) - 2258 Апартмани Banjole (Pula) - 2258
11
200 m
270 m
Слободно сместување:
A-2258-a (6+0) A-2258-b (4+1)
Апартмани Banjole (Pula) - 7488 Апартмани Banjole (Pula) - 7488
6
200 m
290 m
Слободно сместување:
A-7488-a (4+2)
Апартмани Banjole (Pula) - 2287 Апартмани Banjole (Pula) - 2287
4
230 m
315 m
Слободно сместување:
A-2287-a (4+0)
Апартмани Banjole (Pula) - 7036 special -10% Апартмани Banjole (Pula) - 7036
6
1,1 km
785 m
Слободно сместување:
A-7036-a (4+2)  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори