E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Апартмани и соби Pilkovići (Središnja Istra) - 3389
Цел екран Албум: Објект (1/4)
Регија Истра
Ривиера Central Istria
опис на локација Копно
Место Pilkovići
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Pilkovići

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 12,5 km
Плажа 12,5 km
Центар 12 km - Rovinj
Трговија 5 km
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 13 km
Аптека 13 km
Туристички информации 5 km
Поштенски уред 5 km
Менувачница 5 km
Банкомат 5 km
Интернет кафе 13 km
Дискотека 13 km
Хотелски базен 13 km
Спортски терен 13 km
Нуркачки центар 13 km
  Најблиска плажа Останати плажи
Локација Rovinj -
GPS координати N: 45.094944
E: 13.639995
-
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 600 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Да
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 20
Одалеченост од објектот 20 m
Гаража Не
Базен Да
Димензии (12.5 m x 7 m x 1.6 m)
Вид на вода Слатка
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Да Да Вклучено во цената
Полупансион Да Не + € 14,00 лице/ден*
Полн пансион Не
* Нема бесплатна прехрана за деца до 4 години
  Нема попуст за прехрана за деца од 4 до 12 години
Интернет Да
Користење преку компјутер на гостинот Да
Вид ADSL
Начин на поврзување на компјутерите на гостите WiFi
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Превоз за гостите на барање
Домашни миленици
A-3389-a, A-3389-b, A-3389-c, A-3389-d, A-3389-e, A-3389-f, S-3389-a, S-3389-b, S-3389-c, S-3389-d на барање
Детско креветче на барање
Количина 1
Пушење е дозволено само на тераса Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Сместување во сместувачките единици од типот Апартман (6), Соба (4) можете да најдете во објектот 3389 во местото Pilkovići, Središnja Istra - Истра. Објектот е оддалечен 12500 m од море и се наоѓа во категоријата луксузни вили. Во негова близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста.

Можноста за доаѓање со домашни миленици во овој објект треба однапред да се провери. Со оглед на тоа што има повеќе сместувачки единици, за време на вашиот престој веројатно во објектот ќе престојуваат и други гости. За време на вашиот престој, домаќините ќе престојуваат во објектот. Во објектот постојат препреки кои можат да предизвикаат проблеми кај лицата со инвалидитет. Во објектот е обезбеден пристап на Интернет. Објектот има дворна површина од 600 m2. За време на летувањето во објектот на располагање ќе ви биде базен. Објектот има сопствено паркиралиште. На околу километар од вас се оддалечени:самопослуга, аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Дневна соба
Површина: 9 m2
Број на легла: 2
Апартман A-3389-a - Апартмани и соби Pilkovići (Središnja Istra) - 3389
Цел екран Албум: Дневна соба (1/2)

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици A-3389-b, A-3389-c, A-3389-d и A-3389-e
Дневна соба 9 m2
Број на легла: 2
Кауч (2)
Трпезарија 6 m2
Da Клима уред
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 10 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Da Клима уред
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 3 m2
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Не Скара Не Дозволено пушење
Да Пушење е дозволено само на тераса Да Домашни миленици (на барање)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+2. Сместувачката единица има површина од 33 m2. При резервацијата, потребно е да ја проверите можноста за да доведете домашни миленици. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Апартман нема балкон, ни тераса.
Прикажи се

Апартман A-3389-a (2+2)

Споредба Позиција: I кат
Површина: 33 m2
Број на легла: 2 + 2

Цeновник за сезона 2014

Апартман A-3389-a
Број на личности 2 3 4
01.07. - 01.09.
€ 180 € 180 € 195
01.05. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 140 € 140 € 160
01.01. - 01.05.
01.10. - 31.12.
€ 120 € 120 € 140

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.


Дополнителни услуги
Полупансион +€ 14,00 / лице/ден
Домашни миленици (на барање) • Перење алишта • Превоз за гостите Цена по договор
Доручек • Завршно чистење • Интернет • Детско креветче • Базен Вклучено во цената
Климатизирање Вклучено во цената
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 23.6.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2325-c (2+2) Апартман A-2325-c
Ičići (Opatija)
450 m
€ 136,00 - € 208,00/ ноќевање
Куќа K-3399 (4+1) Куќа K-3399
Kožljak (Središnja Istra)
6 km
€ 106,00 - € 224,00/ ноќевање
Апартман A-2098-c (2+2) Апартман A-2098-c
Okrug Gornji (Čiovo)
150 m
€ 108,00 - € 162,00/ ноќевање
Апартман A-3309-b (2+2) Апартман A-3309-b
Vidalići (Pag)
110 m
€ 94,00 - € 165,00/ ноќевање
Апартман A-334-e (2+2) Апартман A-334-e
Kraj (Pašman)
€ 70,00 - € 136,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори