E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h

Апартмани Rastići (Čiovo) - 1068

* * * * * 4,8
60 m
9
+12 Легла во двојен објект 1084
Регија Средна Далмација
Ривиера Čiovo
опис на локација Остров со мост
Место Rastići
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Rastići

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 67
Можен пристап со автомобил Да
Наклон 50 m
Објектот се наоѓа во мирно окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Двојни објекти 1
1084 (12 Легла)
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 60 m
Плажа 60 m
Центар 4,5 km - Trogir
Трговија 500 m
Ресторан 180 m
Прва помош 5,5 km
Аптека 1,3 km
Туристички информации 1,3 km
Поштенски уред 1,3 km
Менувачница 1,3 km
Банкомат 1,3 km
Интернет кафе 4,5 km
Дискотека 4,5 km
Нуркачки центар 1,5 km
Аеродром 1,3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Бетонски плочи, камења Ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Нема плитка вода Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 400 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Туш Да
Паркиралиште
Број на места за паркирање 8
Одалеченост од објектот 110 m
Број на скали до објектот 110
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Да
Фен за коса Да
Пегла Да
Чадор за сонце Да
Домашни миленици Да
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Фитнес Да

Објектот 1068 во местото Rastići, Čiovo - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (2) која е оддалечена 60 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот бетонски плочи. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Во оваа куќа користењето на Интернет е вклучено во цената. Дворната површина околу објектот е 400 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Паркиралиштето е одалечено од објектот повеќе од 100м..

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
  • Iznajmljivac ne prima rezervacije mladih ljudi.
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Апартман A-1068-a - Апартмани Rastići (Čiovo) - 1068
Цел екран Албум: Нацрт (1/3)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 14 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Трпезарија 10 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Da Клима уред
Кујна 6 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет, Шпорет, Перална за садови
Спална соба 1 9 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 2 7 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 3 8 m2
Број на легла: 1
Тросед (1)
Бања 5 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 7 m2
Тераса 28 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Дневна соба" и "Трпезарија"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (заедничкa) Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 5+0. Сместувачката единица има површина од 66 m2 + 28 m2 (тераса). Во оваа сместувачка единица дозволено е да се донесе домашни миленици со надоплата. Апартман има поглед на море. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-1068-a
Број на личности 3 4 5
21.07. - 25.08.
€ 160 € 160 € 160
30.06. - 21.07.
€ 137 € 137 € 137
09.06. - 30.06.
25.08. - 08.09.
€ 114 € 114 € 114
01.01. - 09.06.
08.09. - 01.01.
€ 97 € 97 € 97

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Лица над капацитетот
(задолжителна претходна најава)
Дете надвор од капацитетот (0-3 год.) без кревет
Вклучено во цената

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Домашни миленици +€ 5,00 / ден
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Пегла • Фен за коса • Чадор за сонце • Детско креветче • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 04.3.15
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 4,7
Плажа
* * * * * 4,3
Сместување
* * * * * 5,0
Домаќин
* * * * * 5,0
4,8
3
#1 A-1068-a
Istvánné Izer, 28 јуни 2012
Место 4
Плажа 5
Сместување 5
Домаќин 5
унгарски (original) македонски (Google Translate)
Vendéglátás magas fokon! Köszönjük!!
Прочитај повеќе
#2 A-1068-a
Albert Skryabin, 20 јули 2010
Место 5
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
руски (original) македонски (Google Translate)
В этом году отдыхали здесь с 05.07. по 16.07. Все отлично. Чисто, стильно, новая мебель.Отличный вид с терассы на пролив и острова Шолта и Брач.На пляже появились новые трапы для спуска в воду. С хозяином познакомились еще в прошлом году, когда отдыхали в этом же доме, но в соседних аппартаментах.До универсама "Томми" (работает с 7.00 до 22.00), продовольственного рыночка и пекарни (работает с 6.00) 15-20 минут прогулочным шагом. На берегу (150 метров влево) находится каноба.До Трогира минут 10 (были на своей машине).Рекомендуем для спокойного отдыха..:smile:
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-5953-b (5+0) Апартман A-5953-b
Marina (Trogir)
880 m
€ 93,00 - € 114,00/ ноќевање
Апартман A-10241-b (5+0) Апартман A-10241-b
Vinišće (Trogir)
150 m
€ 92,15 - € 114,95/ ноќевање
Апартман A-135-a (5+0) Апартман A-135-a
Lumbarda (Korčula)
10 m
€ 57,00 - € 129,00/ ноќевање
Апартман A-594-b (4+1) Апартман A-594-b
Zavala (Hvar)
110 m
€ 86,00 - € 100,00/ ноќевање
Апартман A-2774-a (4+1) Апартман A-2774-a
Mimice (Omiš)
50 m
€ 93,00 - € 129,00/ ноќевање  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори