E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Северна Далмација
Ривиера Dugi otok
опис на локација Остров
Место Sali
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Sali

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 250 m
Плажа 250 m
Трговија 50 m
Ресторан 100 m
Прва помош 80 m
Поштенски уред 100 m
Нуркачки центар 200 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Бетонски плочи Песочна, ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Не
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 30 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште Не
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Детско креветче Не
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 906 во местото Sali, Dugi otok - Северна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (1) која е оддалечена 250 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот бетонски плочи. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. За време на вашето летување домаќините ќе престојуваат во објектот.

Дворната површината изнесува 30 m2. Пешачејќи може да се стигне до: самопослуга, прва помош, ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија
Површина: 14 m2
Број на легла: 1
Просторијата е поврзана: со просторијата "Тераса"
Апартман A-906-b - Апартмани Sali (Dugi otok) - 906
Цел екран Албум: Трпезарија (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 14 m2
Број на легла: 1
Тросед (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 11 m2
Број на легла: 2
Легло (2)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 2 m2
Тераса 10 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Трпезарија"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 32 m2 + 10 m2 (тераса). Апартман има поглед на море. Апартман има клима, а користењето дополнително се наплаќа. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2013

Апартман A-906-b
Број на личности 1 2 3
01.07. - 01.09.
- - -
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
- - -
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
- - -
Цените се намалени за: 10% специјален попуст

* Ценовникот за сместувачките единици за 2015 година не е достапен. Ако сте заинтересирани за резервирање на овие сместувачки единици, Ве молиме да ни испратите барање на чија основа во рок од 24 часа ќе го ажурираме ценовникот и достапноста на сместувачките единици. Испрати барање

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 05.7.13
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори