E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Хвар
опис на локација Остров
Место Hvar
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Hvar

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 800 m
Плажа 800 m
Трговија 600 m
Ресторан 650 m
Прва помош 1,9 km
Поштенски уред 1 km
Дискотека 800 m
Нуркачки центар 1,8 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Песочна, ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Угостителски објект Не Да
Воден парк Не Да
Јет ски Не Да
Педалинки Не Да
Чадори за сонце, лежалки Да Да
Спасувачка служба Не Да
Двор 50 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 5
Број на скали до објектот 7
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Детско креветче Не
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 2064 во местото Hvar, Hvar - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (5) која е оддалечена 800 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Во другите апартмани од објектот ќе престојуваат и други гости. За време на вашиот престој, домаќините исто така ќе бидат во објектот.

Дворната површина околу објектот е 50 m2. Овој објект има и паркинг чија достапност треба да се провери однапред. Во радиус од 1 km се наоѓаат: самопослуга, дискотека, ресторан.На оддалеченост поголема од километар се наоѓа: прва помош.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија - сликата е од информативен карактер
Површина: 3 m2
Апартман A-2064-c - Апартмани Hvar (Hvar) - 2064
Цел екран Албум: Трпезарија (1/1)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со смествачката единица A-2064-b
Трпезарија 3 m2
Кујна 9 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 16 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Бања"
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Тераса 9 m2
Не Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 31 m2 + 9 m2 (тераса). Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2011

Апартман A-2064-c
Број на личности 1 2
20.07. - 21.08.
- -
21.08. - 03.09.
- -
01.07. - 20.07.
- -
01.06. - 01.07.
- -
03.09. - 01.10.
- -
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
- -

* Ценовникот за сместувачките единици за 2015 година не е достапен. Ако сте заинтересирани за резервирање на овие сместувачки единици, Ве молиме да ни испратите барање на чија основа во рок од 24 часа ќе го ажурираме ценовникот и достапноста на сместувачките единици. Испрати барање

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 17.07.2013
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори