E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Хвар
опис на локација Остров
Место Milna
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Milna

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 32
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 50 m
Плажа 270 m
Центар 4,5 km - Hvar
Трговија 4,5 km
Ресторан 50 m
Прва помош 4,5 km
Поштенски уред 4,5 km
Дискотека 4,5 km
Нуркачки центар 4,5 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Не
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Угостителски објект Да Да
Чадори за сонце, лежалки Да Да
Двор Не
Паркиралиште Не
The nearest public or toll parking lot 100 m
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Да + € 10,00 лице/ден*
Полупансион Да + € 40,00 лице/ден*
Полн пансион Да + € 50,00 лице/ден*
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет Да
Детско креветче Да
Вез за чамец
Вид на вез на брегот
Одалеченост од објектот 50 m
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 3074 во местото Milna, Hvar - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Cтудио (6), Соба (2) која е оддалечена 50 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата пансиони. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Во оваа куќа користењето на Интернет е вклучено во цената. Вез за чамец е овозможен, но потребно е да го резервирате. Од објектот пешачејќи ви се достапни: ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: самопослуга, прва помош, дискотека, центар.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
француски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици AS-3074-c, AS-3074-d, AS-3074-e, S-3074-a и S-3074-b
Кујна 6 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 14 m2
Број на легла: 3
Легло (2)
Легло (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Da Клима уред
Бања 6 m2
Не Када
Да Туш-када
Тераса 14 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
со просторијата "Тераса" од сместувачката единица AS-3074-e
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Дозволено пушење
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 26 m2 + 14 m2 (тераса). Cтудио има поглед на море. Cтудио има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Cтудио AS-3074-f
Број на личности 1 2 3
01.07. - 15.09.
€ 71 € 71 € 86
01.06. - 01.07.
15.09. - 01.10.
€ 57 € 57 € 71
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 43 € 43 € 57

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Лица над капацитетот
(задолжителна претходна најава)
Дете надвор од капацитетот (0-3 год.) без кревет
Вклучено во цената

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Доручек +€ 10,00 / лице/ден
Полупансион +€ 40,00 / лице/ден
Полн пансион +€ 50,00 / лице/ден
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Вез за чамец • Детско креветче • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 19.9.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-2816-b (2+1) Cтудио AS-2816-b
Zaostrog (Makarska)
30 m
€ 54,15 - € 81,70/ ноќевање
Cтудио AS-6653-a (2+1) Cтудио AS-6653-a
Igrane (Makarska)
10 m
€ 57,00 - € 86,00/ ноќевање
Cтудио AS-5691-a (2+1) Cтудио AS-5691-a
Jelsa (Hvar)
60 m
€ 40,85 - € 54,15/ ноќевање
Cтудио AS-946-a (2+1) Cтудио AS-946-a
Duće (Omiš)
150 m
€ 40,85 - € 81,70/ ноќевање
Cтудио AS-2718-a (2+1) Cтудио AS-2718-a
Brela (Makarska)
100 m
€ 43,00 - € 71,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори