E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Макарска
опис на локација Копно
Место Podaca
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podaca

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај пат Не
Помеѓу објектот и плажата е локален пат Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 30 m
Плажа 280 m
Центар 5 km - Gradac
Трговија 200 m
Ресторан 150 m
Прва помош 5 km
Поштенски уред 350 m
Дискотека 5 km
Нуркачки центар 3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 50 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 3
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Пегла Да
Даска за пеглање Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 2620 во местото Podaca, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (1), Cтудио (1) која е оддалечена 30 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Дворната површина околу објектот е 50 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: прва помош, дискотека, центар.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
чешки Да
германски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Кујна
Површина: 9 m2
Стандардна опрема: Фриждер, Мијалник, Шпорет
Просторијата е поврзана: со просторијата "Тераса"
Влез во просторија: од просторијата "Тераса", Просторијата е одделена од сместувачката единица
Апартман A-2620-a - Апартмани Podaca (Makarska) - 2620
Цел екран Албум: Кујна (1/1)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со домаќинот 
Кујна 9 m2
Влез во просторија:
Од просторијата "Тераса"
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 1 13 m2
Број на легла: 3
Легло (2)
Легло (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон 1"
Спална соба 2 13 m2
Број на легла: 3
Легло (2)
Легло (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон 2"
Бања 4 m2
Да Када
Не Туш-када
Тераса 20 m2
Влез во просторија:
From the garden
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Кујна"
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Природна ладовина
Балкон 1 5 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба 1"
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Балкон 2 5 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба 2"
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 4+2. Сместувачката единица има површина од 39 m2 + 30 m2 (тераса и балкон). Апартман има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Апартман has rooms which are not connected with the rest of the unit.
Прикажи се

Апартман A-2620-a (4+2)

Споредба Позиција: I кат
двоспратна
Површина: 39 m2 + 30 m2 (Тераса, Балкон 1, Балкон 2)
Број на легла: 4 + 2
Категоризација: **

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-2620-a
Број на личности 4 5 6
01.07. - 01.09.
€ 77 € 86 € 91
01.01. - 01.07.
01.09. - 01.01.
€ 63 € 63 € 77

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Завршно чистење • Пегла • Даска за пеглање • Фен за коса • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 13.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 4,7
Плажа
* * * * * 4,1
Сместување
* * * * * 4,7
Домаќин
* * * * * 4,2
4,4
13
#1 A-2620-a
József Rasztik, 24 август 2014
Место 4
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 4
унгарски (original) македонски (Google Translate)
6 napot töltöttünk-e kellemes 6 személyes apartmanban 30 méterre a tengertől az 1 emeleten.A házigazda nagyon kedves és barátságos volt,minden reggel friss fügével lepte meg a gyerekeket.Az ebédlő és a konyha a földszinten volt-kellemes hűvös lugosban szép virágokkal körülvéve. Bátran ajánlom nagy családoknak a kilátás gyönyörű a levegő mégjobb a tenger zugását élmény hallgatni.
Прочитај повеќе
#2 AS-2620-a
Jacek Pecherski, 15 септември 2010
Место 5
Плажа 4
Сместување 4
Домаќин 5
полски (original) македонски (Google Translate)
Miejscowość idealna dla ceniących spokój, pięknie położona, dobry punkt dla wypadów w ciekawe miejsca. Plaża północna nieco wąska, ale woda krystalicznie czysta. Plaża południowa dużo lepsza, jest przy niej restauracja i bary. Dojście do obu plaż dość strome. Niektóre ulice kończą się tuż nad morzem na wysokiej skarpie, z której nie ma dostępu do morza, a zbocze jest pokryte dzikimi krzakami i odpadami budowlanymi. Kwatera bardzo czysta i wyposażona we wszystko co potrzebne. Niemniej jest to pomieszczenie uzyskane z przerobionego garażu (co nie wynika z opisu) i przez to ma małe okienka, z których widać tylko gęste drzewa. Za to z tarasu widok jest przepiękny. Gospodyni bardzo miła, częstowała owocami i swoimi potrawami. W sumie pobyt bardzo udany.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2992-b (4+2) Апартман A-2992-b
Duće (Omiš)
60 m
€ 58,90 - € 94,05/ ноќевање
Апартман A-5266-a (4+2) Апартман A-5266-a
Igrane (Makarska)
90 m
€ 57,00 - € 150,00/ ноќевање
Апартман A-658-b (4+2) Апартман A-658-b
Pisak (Omiš)
80 m
€ 51,00 - € 133,00/ ноќевање
Апартман A-3193-k (4+2) Апартман A-3193-k
Tučepi (Makarska)
110 m
€ 65,00 - € 170,00/ ноќевање
Апартман A-5913-a (4+2) Апартман A-5913-a
Zadar - Diklo (Zadar)
170 m
€ 57,00 - € 113,00/ ноќевање  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори