E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Макарска
опис на локација Копно
Место Podaca
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podaca

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 11
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 200 m
Плажа 200 m
Центар 4 km - Gradac
Трговија 50 m
Ресторан 50 m
Прва помош 4 km
Поштенски уред 50 m
Дискотека 4 km
Нуркачки центар 4 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 6
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Детско креветче Не
Преносна скара Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 2779 во местото Podaca, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Cтудио (1), Соба (3) која е оддалечена 200 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Во другите апартмани од објектот ќе престојуваат и други гости. Домаќините исто така ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Guests have the parking lot at their disposal but should check availability in advance. Услужни места кои се во близина:самопослуга, ресторанНа околу километар од вас се оддалечени:прва помош, дискотека, центар.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Cтудио AS-2779-a - Апартмани и соби Podaca (Makarska) - 2779
Цел екран Албум: Нацрт (1/4)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 6 m2
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 9 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 2 m2
Да Када
Не Туш-када
Ходник 1 m2
Заедничка тераса 24 m2
Простријата ја користат и:
гости во сместувачките единици S-2779-a, S-2779-b и S-2779-c
Влез во просторија:
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Домашен ТВ програм
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 20 m2 + 24 m2 (заеднички простории). Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Cтудио има заедничка тераса.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2011

Cтудио AS-2779-a
Број на личности 1 2
01.07. - 01.09.
- -
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
- -

* Ценовникот за сместувачките единици за 2015 година не е достапен. Ако сте заинтересирани за резервирање на овие сместувачки единици, Ве молиме да ни испратите барање на чија основа во рок од 24 часа ќе го ажурираме ценовникот и достапноста на сместувачките единици. Испрати барање

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 17.09.2013
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * - 2,7
Плажа
* * * * - 3,3
Сместување
* * * * - 3,3
Домаќин
* * * * * 4,0
3,3
3
#1 AS-2779-a
Toth Gyula, 10 септември 2009
Место 2
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
унгарски (original) македонски (Google Translate)
Podaca egy kis település, nyugalmas hely,a strand kavicsos köves, víz kellemes de gyorsan mélyülő, kis gyerekeseknek, szórakozást,esti sétát kedvelőknek nem ajánlom. A közelben 5 km.-re van egy kis város ott van valamiféle élet este, de az sem nagy durranás. Az árak a tájékoztatoban leírtakhoz képest igen drágák, a magyar árak duplájára kell számítani az a reális a vendéglátóhelyeken is . Pl. 10 db tojás 600ft. kenyér 500ft./kg, hús 3-4000ft/kg, dinnye 160-200ft/kg ,tej 350ft/l. zöldség 250-400/kg. Vásárolni áruházakban érdemesebb,az utcai árusok drágábbak,árakat nem írják ki általában. Az emberek,már akikkel találkoztunk kedvesek voltak. Lehet jelentkezni hajókázásra, de számítson mindenki a húzósabb árakra. Nem tudom mennyi az átlag kereset a Horvátoknál, de valószínű az árak alapján hogy a mienk kb.4 szerese lehet. Nagy bevásárlókat nálunk megszokott tele kosarasokat,köztük sem láttam. Az időjárás megbízhatónak tünt,a víz 25 fokos kb szeptemberben. A kocsival érkezőknek figyelmébe ajánlom hogy parkírozni szinte sehol sem lehet, minden talpalatnyi hely be van építve, autók sérültek, karcosak, a kocsibeállók kicsik, meredekek, az autó alja, orra leérhet,ajánlatos vigyázni. Amugy mi jól éreztük magunkat,a táj lenyűgöző,az alap normánál igényesebbeknek nem ajánlom a környéket.
Прочитај повеќе
#2 AS-2779-a
Grzegorz, 28 август 2007
Место 3
Плажа 3
Сместување 2
Домаќин 3
полски (original) македонски (Google Translate)
Kwatery tanie i niestety tez mocno tak samo liche w standarcie. w wiekszosci brak okna powoduje duzy zaduch i cieplo. Wieczorami notorycznie brakuje cieplej wody (cisnienie), do plazy 300 metrow z gorki. Miejscowosc mala ustrona.
Прочитај повеќе  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори