E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Макарска
опис на локација Копно
Место Podgora
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podgora

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 120 m
Плажа 120 m
Центар 700 m
Трговија 100 m
Ресторан 200 m
Прва помош 8 km
Поштенски уред 350 m
Дискотека 250 m
Нуркачки центар 250 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Двор 150 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 5
Одалеченост од објектот Во дворот
Автомобилите се паркираат еден позади друг Да
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Не
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 518 во местото Podgora, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (4), Cтудио (1) која е оддалечена 120 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Можно е и други гости да престојуваат во овој објект, за време на вашиот одмор, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот.

Обезбеден е бесплатен пристап на Интернет. Дворната површината изнесува 150 m2. Гостите може да го користат паркиралиштето од објектот. Од објектот можете да стигнете до самопослуга, дискотека, центар, ресторан без користење на автомобил.На оддалеченост поголема од километар се: прва помош.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици A-518-a, A-518-b, A-518-c и A-518-d
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 11 m2
Број на легла: 2
Легло (2)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Заедничка тераса 21 m2
Простријата ја користат и:
гости во сместувачките единици A-518-a и A-518-b
Влез во просторија:
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa) Да Дозволено пушење
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 21 m2 (заеднички простории). Cтудио има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Cтудио има заедничка тераса.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Cтудио AS-518-a
Број на личности 1 2
15.07. - 01.09.
€ 38 € 38
01.07. - 15.07.
€ 30 € 30
01.06. - 01.07.
01.09. - 30.09.
€ 22 € 22

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Надоплата за краток престој не се наплаќа.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Завршно чистење • Интернет • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 20.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 4,5
Плажа
* * * * * 4,2
Сместување
* * * * * 3,9
Домаќин
* * * * - 3,2
4,0
11
#1 AS-518-a
Jozsef Kerepeszki, 21 август 2014
Место 4
Плажа 5
Сместување 2
Домаќин 2
англиски (original) македонски (Google Translate)
The owner of apartment does not speak english. So communication was impossible.The parking place was not enough, parking was nightmare. The studio room was stinky, last guests have left their litre in rubish bin. The fact:room was cheap, but I do not recommend this house. The beach was awesome.
Прочитај повеќе
#2 A-518-b
Luba Bodova, 17 август 2014
Место 5
Плажа 4
Сместување 4
Домаќин 1
словачки (original) македонски (Google Translate)
Po prvý krát sme išli na dovolenku s rodinou bývali sme všetci po kope takto sme to aj chceli. Moja manželova a 9 mesačnej dcérky to bola prvá spoločná dovolenka, dá sa povedať vysnívaná :D Veľmi sme sa tešili. Ubytovanie sme mali pekné čisté. No jeden večer sadli sme na terasu všetci spolu, zrazu sa o 22 hodine otvorili dvere na terasu a domáci nás vyháňali doslova spať. Bolo to strašné!! Nikdy viac sa tam nevrátime !!!
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-4517-b (2+0) Cтудио AS-4517-b
Orebić (Pelješac)
180 m
€ 22,00 - € 30,00/ ноќевање
Cтудио AS-516-a (2+0) Cтудио AS-516-a
Podaca (Makarska)
230 m
€ 14,25 - € 28,50/ ноќевање
Cтудио AS-4852-d (2+0) Cтудио AS-4852-d
Duće (Omiš)
220 m
€ 20,90 - € 47,50/ ноќевање
Cтудио AS-6677-b (2+0) Cтудио AS-6677-b
Podaca (Makarska)
250 m
€ 21,85 - € 34,20/ ноќевање
Cтудио AS-4550-a (2+0) Cтудио AS-4550-a
Drače (Pelješac)
20 m
€ 22,00 - € 27,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори