E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Макарска
опис на локација Копно
Место Podgora
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podgora

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 140 m
Плажа 140 m
Центар 140 m
Трговија 200 m
Ресторан 170 m
Прва помош 9 km
Аптека 250 m
Туристички информации 250 m
Поштенски уред 250 m
Менувачница 250 m
Банкомат 200 m
Интернет кафе 250 m
Дискотека 1,3 km
Нуркачки центар 350 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста, бетонски плочи Ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Двор Не
Паркиралиште Не
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Не
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 520 во местото Podgora, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Cтудио (1) која е оддалечена 140 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Во оваа куќа користењето на Интернет е вклучено во цената. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, аптека, банкомат, центар, ресторан, интернет кафе.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: прва помош, дискотека. Паркиралиштето е одалечено од објектот повеќе од 100м..

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
чешки Да
германски Да
англиски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 3 m2
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 16 m2
Број на легла: 4
Брачен кревет (2)
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Тераса"
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Тераса 10 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Природна ладовина
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+2. Сместувачката единица има површина од 24 m2 + 10 m2 (тераса). Cтудио има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2014

Cтудио AS-520-a
Број на личности 2 3 4
10.07. - 15.08.
€ 72 € 79 € 86
14.06. - 10.07.
15.08. - 20.09.
€ 73 € 73 € 73
01.01. - 14.06.
20.09. - 01.01.
€ 58 € 58 € 58

* Наведените цени важат за сезоната 2014. Ако Вашата резервација не се поклопува со наведената година, можни се мали разлики во цените.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 23.09.2014
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * - 3,0
Плажа
* * * * - 3,3
Сместување
* * * - - 2,3
Домаќин
* * * * - 3,0
2,9
3
#1 AS-520-a
Janos, 10 август 2009
Место 3
Плажа 3
Сместување 1
Домаќин 3
хрватски (original) македонски (Google Translate)
Nismo bili zadovoljni apartmanima niti okruzenjem kuce nabijene jedna na drugu
Прочитај повеќе
#2 AS-520-a
Tijana Talic, 12 јули 2009
Место 4
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
хрватски (original) македонски (Google Translate)
Izvrstan smjestaj
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-6836-b (2+2) Cтудио AS-6836-b
Podgora (Makarska)
60 m
€ 43,00 - € 107,00/ ноќевање
Cтудио AS-5235-b (2+2) Cтудио AS-5235-b
Makarska (Makarska)
200 m
€ 58,00 - € 115,00/ ноќевање
Cтудио AS-9654-a (2+2) Cтудио AS-9654-a
Drvenik Donja vala (Makarska)
120 m
€ 54,15 - € 88,35/ ноќевање
Cтудио AS-6644-a (2+2) Cтудио AS-6644-a
Makarska (Makarska)
340 m
€ 47,50 - € 63,65/ ноќевање
Cтудио AS-1049-b (2+2) Cтудио AS-1049-b
Stanići (Omiš)
20 m
€ 43,00 - € 86,00/ ноќевање  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори