E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Omiš
опис на локација Копно
Место Lokva Rogoznica
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Lokva Rogoznica

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Да
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Помеѓу објектот и плажата е подходник Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 77
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 65 m
Плажа 65 m
Центар 9 km - Omiš
Трговија 100 m
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 9 km
Поштенски уред 100 m
Дискотека 9 km
Нуркачки центар 3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 200 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 20
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Да + € 6,00 лице/ден*
Полупансион Да + € 16,00 лице/ден*
Полн пансион Да + € 30,00 лице/ден*
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет Да
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Пегла Да
Даска за пеглање Да
Вез за чамец
Вид на вез на брегот
Одалеченост од објектот 200 m
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Сместување во сместувачките единици од типот Апартман (5), Cтудио (5), Соба (7) можете да најдете во објектот 2973 во местото Lokva Rogoznica, Omiš - Средна Далмација. Објектот е оддалечен 65 m од море и се наоѓа во категоријата пансиони. Во негова близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Постои веројатност да има и други гости во останатите апартмани од објектот за време на вашиот престој во него. Домаќините исто така ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Во куќата е овозможено бесплатно користење на Интернет. Околу објектот има дворна површина од 200 m2. Објектот има сопствено паркиралиште. Може да резервирате и вез за чамец. Во радиус од 1 km се наоѓаат: самопослуга.На околу километар од вас се оддалечени:прва помош, дискотека, центар. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Спална соба
Површина: 13 m2
Број на легла: 2
Просторијата е поврзана: со просториите "Бања" и "Балкон"
Опрема: Клима уред
Соба S-2973-a - Апартмани и соби Lokva Rogoznica (Omiš) - 2973
Цел екран Албум: Спална соба (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Спална соба 13 m2
Број на легла: 2
Легло (2)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Балкон"
Da Клима уред
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Балкон 5 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Соба има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 5 m2 (балкон). Соба има поглед на море. Соба има клима, а користењето дополнително се наплаќа. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Собата има сопствено купатило, но не е можно користење на кујна.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Соба S-2973-a
Број на личности 1 2
01.07. - 01.09.
€ 36
€ 34,20
€ 36
€ 34,20
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 29
€ 27,55
€ 29
€ 27,55
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 22
€ 20,90
€ 22
€ 20,90
Цените се намалени за: 5% пролетен попуст

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Пролетен попуст -5%
Важи до: 24.04.2015

Дополнителни услуги и трошоци
Доручек +€ 6,00 / лице/ден
Полупансион +€ 16,00 / лице/ден
Полн пансион +€ 30,00 / лице/ден
Климатизирање +€ 5,00 / ден
такса за престој Дополнително се наплатува
Завршно чистење • Интернет • Вез за чамец • Пегла • Даска за пеглање • Фен за коса • Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 19.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 3,9
Плажа
* * * * * 4,2
Сместување
* * * * - 3,4
Домаќин
* * * * - 3,4
3,8
9
#1 AS-2973-c
Irena Ondrášková, 17 август 2014
Место 3
Плажа 4
Сместување 3
Домаќин 3
чешки (original) македонски (Google Translate)
Letošní rok byl průměrný,nemůžeme říct ,že bychom byli nespokojení,ale jedna věc Nám opravdu vadila a to silnice vedle pokoje na které seč od rána do večera proháněla auta.........
Прочитај повеќе
#2 S-2973-f
Jaroslav Krnáč, 03 август 2013
Место 3
Плажа 5
Сместување 3
Домаќин 3
словачки (original) македонски (Google Translate)
Ubytovanie staršie, ale udržiavané. Domáci akokeby už strácali dych. /čo už, časy plných ubytovacích kapacít obsadených výhradne nemcami sú fuč./ Ak čakáte polpenziu typu grécko alebo turecko -zabudnite. Strava dosť poskromná. Polievka stále rovnaká, len s malými obmenami. Miesto skôr pre rodiny, alebo starších. Všetko vyváži pláž. Krásna, udržiavaná, lebo neďaleko je camp. WC, sprchy, bar.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Соба S-4530-c (2+0) Соба S-4530-c
Drače (Pelješac)
130 m
€ 20,00 - € 24,00/ ноќевање
Соба S-4517-a (2+0) Соба S-4517-a
Orebić (Pelješac)
180 m
€ 21,00 - € 29,00/ ноќевање
Соба S-6644-a (2+0) Соба S-6644-a
Makarska (Makarska)
340 m
€ 20,90 - € 26,60/ ноќевање
Cтудио AS-4852-b (2+0) Cтудио AS-4852-b
Duće (Omiš)
220 m
€ 20,90 - € 47,50/ ноќевање
Соба S-2623-a (2+0) Соба S-2623-a
Podgora (Makarska)
300 m
€ 17,00 - € 57,00/ ноќевање •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори