E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Trogir
опис на локација Копно
Место Trogir
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Trogir

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Да
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 52
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Двојни објекти 1
6022 (14 Легла)
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 40 m
Плажа 40 m
Центар 1,3 km
Трговија 470 m
Ресторан 500 m
Прва помош 1,9 km
Аптека 1,3 km
Туристички информации 1 km
Поштенски уред 1,5 km
Менувачница 1,5 km
Банкомат 1 km
Интернет кафе 1,3 km
Дискотека 1 km
Нуркачки центар 3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Бетонски плочи, каменеста Песочна, ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Угостителски објект Не Да
Чадори за сонце, лежалки Не Да
Спасувачка служба Не Да
Паркинг во близина Не Да
Двор 20 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 4
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Да
Фен за коса Да
Даска за пеглање Да
Лежалки Да
Вез за чамец
Вид на вез за шамандура
Одалеченост од објектот 50 m
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 6023 во местото Trogir, Trogir - Средна Далмација има сместувачки единици од типот Апартман (3) и е оддалечен 40 m од морето. Во близина се наоѓа плажа од типот бетонски плочи. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Со оглед на тоа што во објектот има повеќе апартмани, веројатно за време на вашиот одмор во објектот ќе престојуваат и други гости. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот.

Во куќата постои бесплатна можност за користење Интернет. Дворната површина од објектот е 20 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Во објектот може да резервирате и вез за чамец. Во близина на објектот и достапно за пешачење: самопослуга, банкомат, дискотека, ресторан.На оддалеченост поголема од километар се: аптека, прва помош, центар, интернет кафе.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Ривиера Trogir

Ривиера: Trogir

Додека поминувате низ ривиерата на Трогир ќе ги забележите малечките местенца во морето,... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Апартман A-6023-a - Апартмани Trogir (Trogir) - 6023
Цел екран Албум: Нацрт (1/3)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 15 m2
Број на легла: 2
Кауч (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Трпезарија 9 m2
Кујна 3 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 1 15 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Спална соба 2 16 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 1 3 m2
Да Када
Не Туш-када
Бања 2 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 7 m2
Da Клима уред
Тераса 23 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Дневна соба" и "Спална соба 1"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 4+2. Сместувачката единица има површина од 71 m2 + 23 m2 (тераса). Апартман има поглед на море. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-6023-a
Број на личности 4 5 6
01.07. - 01.09.
€ 114
€ 108,30
€ 126
€ 119,70
€ 126
€ 119,70
01.01. - 01.07.
01.09. - 31.12.
€ 86
€ 81,70
€ 86
€ 81,70
€ 86
€ 81,70
Цените се намалени за: 5% пролетен попуст

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.

Пролетен попуст -5%
Важи до: 28.04.2015

Дополнителни услуги и трошоци
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Вез за чамец • Даска за пеглање • Фен за коса • Лежалки • Детско креветче • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 25.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 5,0
Плажа
* * * * * 4,5
Сместување
* * * * * 5,0
Домаќин
* * * * * 5,0
4,9
2
#1 A-6023-a
Татьяна Подборская, 11 август 2012
Место 5
Плажа 5
Сместување 5
Домаќин 5
руски (original) македонски (Google Translate)
Апартаменты уютные, чистые, есть все необходимое, удобно расположены по отношению к исторической части Трогира. Хозяева - очень милые, доброжелательные и приветливые люди, всегда готовые помочь своим гостям. Пляж прямо около апартаментов, вход в воду удобный, есть лежаки, утром на пляже естественная тень от сосен. Все было просто отлично! Спасибо хозяевам огромное! :heart:
Прочитај повеќе
#2 A-6023-a
Joanna Kurek, 04 август 2011
Место 5
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
полски (original) македонски (Google Translate)
Super spędzone wakacje . Gorąco polecam. Bardzo gościnni gospodarze, fajnie urządzony i wyposażony apartament, a co najważniejsze bardzo blisko plaży, przy czym plaża miała charakter kameralny. Dzieci pływały i nurkowały od rana do wieczora. Na nastepne wakacje też tam pojedziemy - tylko na nieco dłużej, bo warto.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2594-b (4+2) Апартман A-2594-b
Podgora (Makarska)
100 m
€ 86,00 - € 157,00/ ноќевање
Апартман A-4198-a (4+2) Апартман A-4198-a
Vodice (Vodice)
10 m
€ 71,00 - € 157,00/ ноќевање
Апартман A-4782-a (4+2) Апартман A-4782-a
Podgora (Makarska)
100 m
€ 64,00 - € 150,00/ ноќевање
Апартман A-2752-a (4+2) Апартман A-2752-a
Brela (Makarska)
140 m
€ 57,00 - € 143,00/ ноќевање
Апартман A-2041-d (4+2) Апартман A-2041-d
Seget Donji (Trogir)
100 m
€ 57,00 - € 100,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори