E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Северна Далмација
Ривиера Vir
опис на локација Остров со мост
Место Vir
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Vir

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 100 m
Плажа 100 m
Центар 27 km - Zadar
Трговија 550 m
Ресторан 90 m
Прва помош 27 km
Аптека 1,2 km
Туристички информации 1,5 km
Поштенски уред 1,2 km
Менувачница 1,2 km
Банкомат 630 m
Интернет кафе 9 km
Дискотека 15 km
Нуркачки центар 15 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Бетонски плочи, ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Не
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Непознато Не
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 40 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Туш Да
Паркиралиште
Број на места за паркирање 4
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара
Приватна скара K-6324
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Перење алишта надвор од сместувачката единица Да
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Пегла Да
Даска за пеглање Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Куќата 6324 во местото Vir, Vir - Северна Далмација оддалечена е 100 m од морето. Во близина се наоѓа плажа од типот бетонски плочи. Оваа куќа се наоѓа во категоријата куќи. Со оглед на тоа што во објектот нема други апартмани и соби, за време на вашиот одмор ќе бидете единствени гости во него. Домаќините нема да престојуваат во објектот за време на вашиот престој.

Дворната површина околу објектот е 40 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, банкомат, ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: аптека, прва помош, дискотека, центар, интернет кафе.

Во објектот престојуваат други гости Не
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Не
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Дневна соба
Површина: 11 m2
Број на легла: 2
Куќа K-6324 - Куќа за одмор Vir (Vir) - 6324
Цел екран Албум: Дневна соба (1/3)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 11 m2
Број на легла: 2
Кауч (2)
Трпезарија 11 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Кујна 8 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет, Шпорет, Перална за садови
Спална соба 1 10 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Спална соба 2 11 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Спална соба 3 11 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 1 4 m2
Не Када
Да Туш-када
Бања 2 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 12 m2
Da Клима уред
Тераса 14 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Трпезарија"
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Балкон 7 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Спална соба 1" и "Спална соба 2"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (Приватен)
Опис на сместувачката единица
Куќа има капацитет 6+2. Сместувачката единица има површина од 81 m2 + 21 m2 (тераса и балкон). Куќа има поглед на море. Куќа има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Куќа K-6324 (6+2)

Споредба Позиција: високо приземје
поткровје
raised floor
двоспратна
Површина: 81 m2 + 21 m2 (Тераса, Балкон)
Број на легла: 6 + 2

Ц Цeновник за сезона 2015

Куќа K-6324
Број на личности 6 7 8
01.07. - 01.09.
€ 143 € 143 € 143
01.05. - 01.07.
01.09. - 01.11.
€ 100 € 100 € 100

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Климатизирање • Завршно чистење • Перење алишта надвор од сместувачката единица • Пегла • Даска за пеглање • Фен за коса • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 09.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Куќа K-4459 (6+2) Куќа K-4459
Zavalatica (Korčula)
500 m
€ 81,70 - € 95,00/ ноќевање
Апартман A-6624-a (6+2) Апартман A-6624-a
Starigrad (Paklenica)
130 m
€ 81,70 - € 108,30/ ноќевање
Апартман A-2895-a (6+2) Апартман A-2895-a
Rogoznica (Rogoznica)
130 m
€ 86,00 - € 164,00/ ноќевање
Куќа K-8381 (8+0) Куќа K-8381
Lukoran (Ugljan)
320 m
€ 101,00 - € 190,00/ ноќевање
Апартман A-6813-a (6+2) Апартман A-6813-a
Brist (Makarska)
140 m
€ 67,45 - € 133,00/ ноќевање  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори