E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Истра
Ривиера Labin
опис на локација Копно
Место Rabac
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Rabac

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 194
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 500 m
Плажа 500 m
Центар 4 km - Labin
Трговија 400 m
Ресторан 200 m
Прва помош 4 km
Поштенски уред 400 m
Дискотека 450 m
Нуркачки центар 600 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 100 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 1
Одалеченост од објектот Во дворот
Гаража
Број на места за паркирање 2
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Да
Пегла Да
Преносна скара Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 2340 во местото Rabac, Labin - Истра ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (3) која е оддалечена 500 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Можно е и други гости да престојуваат во овој објект, за време на вашиот одмор, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот.

Обезбеден е бесплатен пристап на Интернет. Дворната површината изнесува 100 m2. Објектот има сопствен паркинг чија достапност треба да ја проверите однапред. При резервацијата на овој објект, постои и можност за резервација на гаража. Од објектот можете да стигнете до самопослуга, дискотека, ресторан без користење на автомобил.На оддалеченост поголема од километар се: прва помош, центар. Од објектот до плажата има повеќе од 100 скали.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Апартман A-2340-c - Апартмани Rabac (Labin) - 2340
Цел екран Албум: Нацрт (1/3)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 5 m2
Број на легла: 1
Фотеља (1)
Трпезарија 6 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса 2"
Кујна 3 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 13 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса 1"
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 2 m2
Тераса 1 12 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Тераса 2 8 m2
Низ просторијата поминуваат::
гости од сместувачките единици A-2340-a и A-2340-b
домаќини
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Трпезарија"
со просторијата "Тераса" од сместувачката единица A-2340-a
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 32 m2 + 20 m2 (тераса). Апартман има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Низ терасата на сместувачка единица поминуват и други гости или домаќините.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-2340-c
Број на личности 1 2 3
03.07. - 28.08.
€ 73
€ 69,35
€ 73
€ 69,35
€ 76
€ 72,20
12.06. - 03.07.
28.08. - 18.09.
€ 60
€ 57
€ 60
€ 57
€ 65
€ 61,75
01.01. - 12.06.
18.09. - 01.01.
€ 45
€ 42,75
€ 45
€ 42,75
€ 48
€ 45,60
Цените се намалени за: 5% пролетен попуст

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.

Пролетен попуст -5%
Важи до: 24.04.2015

Дополнителни услуги и трошоци
Греење (централно) +€ 5,00 / ден
Завршно чистење • Интернет • Пегла • Преносна скара • Детско креветче • Паркиралиште • Гаража • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 21.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 4,7
Плажа
* * * * * 4,6
Сместување
* * * * * 4,6
Домаќин
* * * * * 4,9
4,7
8
#1 A-2340-a
Lajos Szendrey, 10 јули 2013
Место 5
Плажа 5
Сместување 3
Домаќин 4
унгарски (original) македонски (Google Translate)
A szállás jó volt,szép helyen.Egyedül az ágy volt kényelmetlen.
Прочитај повеќе
#2 A-2340-a
Felice Novati, 24 август 2012
Место 4
Плажа 4
Сместување 4
Домаќин 5
италијански (original) македонски (Google Translate)
ottima sistemazione, curata e pulita.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-5548-d (2+1) Апартман A-5548-d
Klenovica (Novi Vinodolski)
€ 48,45 - € 60,35/ ноќевање
Апартман A-2397-a (2+1) Апартман A-2397-a
Dramalj (Crikvenica)
250 m
€ 37,00 - € 59,00/ ноќевање
Апартман A-4648-c (2+1) Апартман A-4648-c
Mastrinka (Čiovo)
140 m
€ 47,00 - € 54,00/ ноќевање
Апартман A-5449-c (2+1) Апартман A-5449-c
Soline (Krk)
180 m
€ 40,85 - € 101,65/ ноќевање
Апартман A-5458-f (2+1) Апартман A-5458-f
Njivice (Krk)
800 m
€ 39,00 - € 69,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори