E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Истра
Ривиера Пула
опис на локација Копно
Место Banjole
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Banjole

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 130 m
Плажа 130 m
Центар 8 km - Pula
Трговија 700 m
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 8,7 km
Аптека 2,4 km
Туристички информации 350 m
Поштенски уред 2,4 km
Менувачница 550 m
Банкомат 2,4 km
Интернет кафе 350 m
Дискотека 8 km
Нуркачки центар 7 km
Автокамп во склоп на објектот
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, каменеста, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Не
Забавни содржини Да Не
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 100 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Не
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 5
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло
A-3002-c Да
A-3002-a, A-3002-b Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 3002 во местото Banjole, Pula - Истра ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (3) која е оддалечена 130 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Во овој објект се наоѓаат повеќе сместувачки единици па може да сметате на средби со другите гости. За време на вашиот престој, домаќините ќе престојуваат во објектот.

Врската на Интернет е вклучена во цената во оваа сместувачка единица. Дворната површината изнесува 100 m2. Гостите може да го користат паркиралиштето од објектот. Во близина на објекот се наоѓа: самопослуга, интернет кафе.Услужни објекти на оддалеченост поголема од еден километар се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Ривиера Пула

Ривиера: Пула

Пулската ривиера зазела парче од југозападната обала на Истра. Нуркачка оаза и... Повеќе »
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Тераса"
Кујна 3 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Da Клима уред
Спална соба 1 10 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Спална соба 2 7 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 2 m2
Тераса 8 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Трпезарија"
со просторијата "Тераса" од сместувачката единица A-3002-b
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 4+0. Сместувачката единица има површина од 29 m2 + 8 m2 (тераса). Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-3002-a
Број на личности 2 3 4
01.07. - 01.09.
€ 93 € 93 € 107
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 73 € 84 € 91
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 69 € 77 € 84

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица


Дополнителни услуги и трошоци
такса за престој Дополнително се наплатува
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Фен за коса • Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 21.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 5,0
Плажа
* * * * * 5,0
Сместување
* * * * * 5,0
Домаќин
* * * * * 5,0
5,0
1
#1 A-3002-a
Дмитрий Крапивин, 12 август 2014
Место 5
Плажа 5
Сместување 5
Домаќин 5
руски (original) македонски (Google Translate)
Уютные,тихие апартаменты со всем необходимым для комфортного отдыха.Пляж в шаговой доступности, можно найти местечко в тени деревьев или загорать на камнях.Вода кристальная!!!Хозяева Джовани и Сандра очень радушные и гостеприимные люди.Кушайте прямо в их бистро на первом этаже. Обязательно отведайте свежие морепродукты.Все очень вкусно и по умеренным ценам. Лучше арендовать автомобиль для комфортного перемещения и времяпровождения.Парковка прямо у дома. Огромное спасибо Адриатике и хозяевам! :happy: :smile: :cool:
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2287-a (4+0) Апартман A-2287-a
Banjole (Pula)
230 m
€ 71,00 - € 85,00/ ноќевање
Апартман A-7441-b (4+0) Апартман A-7441-b
Rabac (Labin)
450 m
€ 75,05 - € 101,65/ ноќевање
Апартман A-7474-a (4+0) Апартман A-7474-a
Rabac (Labin)
200 m
€ 74,00 - € 106,00/ ноќевање
Апартман A-5498-a (4+0) Апартман A-5498-a
Selce (Crikvenica)
320 m
€ 79,00 - € 100,00/ ноќевање
Апартман A-5482-c (4+0) Апартман A-5482-c
Novi Vinodolski (Novi Vinodolski)
300 m
€ 64,00 - € 100,00/ ноќевање
Апартмани Banjole (Pula) - 2258 Апартмани Banjole (Pula) - 2258
11
200 m
270 m
Слободно сместување:
A-2258-a (6+0) A-2258-b (4+1)
Апартмани Banjole (Pula) - 2287 Апартмани Banjole (Pula) - 2287
4
230 m
315 m
Слободно сместување:
A-2287-a (4+0)
Апартмани Banjole (Pula) - 7036 Апартмани Banjole (Pula) - 7036
6
1,1 km
785 m
Слободно сместување:
A-7036-a (4+2)  •  
  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори