E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Истра
Ривиера Ровињ
опис на локација Копно
Место Rovinj
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Rovinj

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Да
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 530 m
Плажа 1 km
Центар 650 m
Трговија 20 m
Ресторан 500 m
Прва помош 360 m
Аптека 500 m
Туристички информации 450 m
Поштенски уред 550 m
Менувачница 400 m
Банкомат 600 m
Интернет кафе 550 m
Дискотека 500 m
Нуркачки центар 3,6 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 50 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 4
Број на скали до објектот 5
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Да
Домашни миленици Да
Дополнително легло
A-2224-a Да
AS-2224-a Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Сместување во сместувачките единици од типот Апартман (1), Cтудио (1) можете да најдете во објектот 2224 во местото Rovinj, Rovinj - Истра. Објектот е оддалечен 530 m од море и се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Во негова близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Со оглед на тоа што има повеќе сместувачки единици, за време на вашиот престој веројатно во објектот ќе престојуваат и други гости. За време на вашето летување домаќините ќе престојуваат во објектот.

Овозможен е бесплатен пристап на Интернет. Објектот има дворна површина од 50 m2. Со оваа куќа можете да користите и паркинг, чија достапност треба претходно да ја проверите. Пешачејќи може да се стигне до следните услужни места:самопослуга, аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, ресторан, интернет кафе

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Ривиера Ровињ

Ривиера: Ровињ

Ровињската Ривиера воодушевува со мирните места на обалата, ридската позадина, утврдените... Повеќе »
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија
Површина: 4 m2
Просторијата е поврзана: со просторијата "Балкон"
Cтудио AS-2224-a - Апартмани Rovinj (Rovinj) - 2224
Цел екран Албум: Трпезарија (1/1)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со домаќинот 
Влезот се дели со смествачката единица A-2224-a
Трпезарија 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Кујна 3 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Da Клима уред
Спална соба 15 m2
Број на легла: 3
Брачен кревет (2)
Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Балкон"
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Балкон 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Трпезарија" и "Спална соба"
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Тенда
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (заедничкa) Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 25 m2 + 4 m2 (балкон). Во оваа сместувачка единица дозволено е да се донесе домашни миленици со надоплата. Cтудио има поглед на море. Cтудио има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2014

Cтудио AS-2224-a
Број на личности 1 2 3
14.07. - 25.08.
€ 86 € 86 € 100
23.06. - 14.07.
25.08. - 08.09.
€ 72 € 72 € 86
14.04. - 23.06.
08.09. - 29.09.
€ 63 € 63 € 78
01.01. - 14.04.
29.09. - 31.12.
€ 58 € 58 € 72

* Наведените цени важат за сезоната 2014. Ако Вашата резервација не се поклопува со наведената година, можни се мали разлики во цените.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Домашни миленици +€ 5,00 / ден
Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Детско креветче • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 17.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-9335-a (2+1) Cтудио AS-9335-a
Novalja (Pag)
1,1 km
€ 71,00 - € 83,00/ ноќевање
Cтудио AS-2298-a (2+1) Cтудио AS-2298-a
Rovinj (Rovinj)
1,4 km
€ 60,80 - € 81,70/ ноќевање
Cтудио AS-7053-a (2+1) Cтудио AS-7053-a
Novigrad (Novigrad)
340 m
€ 57,00 - € 83,00/ ноќевање
Cтудио AS-5492-a (2+1) Cтудио AS-5492-a
Crikvenica (Crikvenica)
500 m
€ 50,00 - € 93,00/ ноќевање
Cтудио AS-2316-b (2+1) Cтудио AS-2316-b
Ičići (Opatija)
1 km
€ 62,70 - € 92,15/ ноќевање  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори