E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Апартмани и соби Pilkovići (Središnja Istra) - 3389
Цел екран Албум: Објект (1/4)
Регија Истра
Ривиера Central Istria
опис на локација Копно
Место Pilkovići
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Pilkovići

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 12,5 km
Плажа 12,5 km
Центар 12 km - Rovinj
Трговија 5 km
Ресторан во склоп на објектот
Прва помош 13 km
Аптека 13 km
Туристички информации 5 km
Поштенски уред 5 km
Менувачница 5 km
Банкомат 5 km
Интернет кафе 13 km
Дискотека 13 km
Нуркачки центар 13 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Локација Rovinj -
GPS координати N: 45.094944
E: 13.639995
-
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 600 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 20
Одалеченост од објектот 20 m
Базен
Димензии (12.5 m x 7 m x 1.6 m)
Вид на вода Слатка
Користење заедничкa
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Да Вклучено во цената
Полупансион Да + € 14,00 лице/ден*
Полн пансион Не
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет Да
Детско креветче Да
Чадор за сонце Да
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Сместување во сместувачките единици од типот Апартман (6), Соба (4) можете да најдете во објектот 3389 во местото Pilkovići, Središnja Istra - Истра. Објектот е оддалечен 12500 m од море и се наоѓа во категоријата луксузни вили. Во негова близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Со оглед на тоа што има повеќе сместувачки единици, за време на вашиот престој веројатно во објектот ќе престојуваат и други гости. Домаќините исто така ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Овозможен е бесплатен пристап на Интернет. Објектот има дворна површина од 600 m2. За време на вашиот одмор може да го користите базенот во состав на објектот. Со оваа куќа можете да користите и паркинг, чија достапност треба претходно да ја проверите. На околу километар од вас се оддалечени:самопослуга, аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Во склоп на објектот се наоѓа ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Дневна соба
Површина: 9 m2
Број на легла: 2
Апартман A-3389-a - Апартмани и соби Pilkovići (Središnja Istra) - 3389
Цел екран Албум: Дневна соба (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици A-3389-b, A-3389-c, A-3389-d и A-3389-e
Дневна соба 9 m2
Број на легла: 2
Кауч (2)
Трпезарија 6 m2
Da Клима уред
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 10 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Da Клима уред
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 3 m2
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+2. Сместувачката единица има површина од 33 m2. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Апартман нема балкон, ни тераса.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2014

Апартман A-3389-a
Број на личности 2 3 4
01.07. - 01.09.
€ 258 € 258 € 279
01.05. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 200 € 200 € 229
01.01. - 01.05.
01.10. - 31.12.
€ 172 € 172 € 200

* Наведените цени важат за сезоната 2014. Ако Вашата резервација не се поклопува со наведената година, можни се мали разлики во цените.


Дополнителни услуги и трошоци
Полупансион +€ 14,00 / лице/ден
такса за престој Дополнително се наплатува
Доручек • Климатизирање • Завршно чистење • Интернет • Чадор за сонце • Детско креветче • Базен • Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 18.03.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-9377-f (2+2) Апартман A-9377-f
Novalja (Pag)
200 m
€ 114,00 - € 286,00/ ноќевање
Апартман A-2979-a (2+2) Апартман A-2979-a
Trogir (Trogir)
1,5 km
€ 118,00 - € 252,00/ ноќевање
Куќа K-7070 (4+1) Куќа K-7070
Rim (Središnja Istra)
30 km
€ 200,00 - € 243,00/ ноќевање
Апартман A-4637-a (4+0) Апартман A-4637-a
Hvar (Hvar)
500 m
€ 200,00 - € 343,00/ ноќевање
Апартман A-4777-a (2+2) Апартман A-4777-a
Dubrovnik (Dubrovnik)
800 m
€ 179,00 - € 215,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори