E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Истра
Ривиера Umag
опис на локација Копно
Место Umag
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Umag

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 1,3 km
Плажа 1,7 km
Центар 1,45 km
Трговија 500 m
Ресторан 500 m
Прва помош 1,35 km
Аптека 950 m
Туристички информации 950 m
Поштенски уред 1,55 km
Менувачница 1,05 km
Банкомат 1,05 km
Интернет кафе 1,05 km
Дискотека 1,65 km
Нуркачки центар 2,4 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Песочна, бетонски плочи Песочна, ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко на долга дистанца Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 50 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Не
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 2
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Домашни миленици Да
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 7109 во местото Umag, Umag - Истра има сместувачки единици од типот Апартман (1) и е оддалечен 1300 m од морето. Во близина се наоѓа плажа од типот песочна. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Вашиот апартман е единствен во објектот со што вашата приватност е загарантирана. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Во куќата е можно бесплатно користење на Интернет. Дворната површина од објектот е 50 m2. Гостите можат да го користат и паркингот кој е покрај куќата, а чија достапност треба да се провери однапред. Во близина на објектот се наоѓаат: самопослуга, аптека, ресторан.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе.

Во објектот престојуваат други гости Не
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
Ривиера Umag

Ривиера: Umag

Во северозападниот дел на Хрватска се наоѓа преубавата Ривиера Умаг. Најдете се лице в лице... Повеќе »
Регија Истра

Регија: Истра

Појдете на патување на шароликата Истра и запознајте ги сите бои на хрватските најголеми... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Апартман A-7109-a - Апартмани Umag (Umag) - 7109
Цел екран Албум: Нацрт (1/3)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Дневна соба 5 m2
Трпезарија 6 m2
Da Клима уред
Кујна 5 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет, Микровална печка (на барање)
Спална соба 1 9 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Спална соба 2 5 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Ходник 3 m2
Тераса 32 m2
Влез во просторија:
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Чадор за сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Скара (заедничкa) Да Дозволено пушење
Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 4+0. Сместувачката единица има површина од 36 m2 + 32 m2 (тераса). Во сместувачката единица е дозволено да се донесат домашни миленичиња, а услугата е вклучена во цената на сместувањето. Апартман има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Апартман has rooms which are not connected with the rest of the unit.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Апартман A-7109-a
Број на личности 2 3 4
10.07. - 20.08.
€ 80 € 80 € 80
01.01. - 10.07.
20.08. - 31.12.
€ 45 € 45 € 45

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Надоплата за краток престој не се наплаќа.

Лица над капацитетот
(задолжителна претходна најава)
Дете надвор од капацитетот (0-3 год.) без кревет
Вклучено во цената

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Климатизирање • Греење (централно) • Завршно чистење • Домашни миленици • Интернет • Фен за коса • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 28.3.15
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-2525-b (4+0) Апартман A-2525-b
Umag (Umag)
1,5 km
€ 34,00 - € 72,00/ ноќевање
Апартман A-7094-a (4+0) Апартман A-7094-a
Umag (Umag)
1,7 km
€ 44,65 - € 77,90/ ноќевање
Апартман A-7236-a (4+0) Апартман A-7236-a
Fažana (Fažana)
750 m
€ 40,85 - € 70,30/ ноќевање
Апартман A-5641-a (4+0) Апартман A-5641-a
Bol (Brač)
350 m
€ 40,85 - € 94,05/ ноќевање
Апартман A-5320-b (4+0) Апартман A-5320-b
Njivice (Krk)
480 m
€ 35,15 - € 75,05/ ноќевање  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори