E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
«Резултати од пребарувањето
Регија Кварнер
Ривиера Senj
опис на локација Копно
Место Senj
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Senj

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Број на степеници од објектот до плажата 102
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 300 m
Плажа 300 m
Центар 700 m
Трговија 200 m
Ресторан 260 m
Прва помош 1 km
Аптека 500 m
Поштенски уред 450 m
Банкомат 380 m
Интернет кафе 700 m
Дискотека 800 m
Нуркачки центар 4,7 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста, бетонски плочи Ситно камчеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Не
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 200 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 1
Одалеченост од објектот Во дворот
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Перење алишта надвор од сместувачката единица Да
Детско креветче Не
Домашни миленици Да
Дополнително легло
A-5560-a, AS-5560-a Да
S-5560-a Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 5560 во местото Senj, Senj - Кварнер ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (1), Cтудио (1), Соба (1) која е оддалечена 300 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Дворната површина околу објектот е 200 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, ресторан, интернет кафе. Од објектот до плажата има повеќе од 100 скали.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
Регија Кварнер

Регија: Кварнер

Вратете се на обалата каде првите туристи ја откриле убавината на Јадранот. Дозволете си... Повеќе »
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Спална соба
Површина: 12 m2
Број на легла: 2
Просторијата е поврзана: со просторијата "Бања"
Соба S-5560-a - Апартмани и соби Senj (Senj) - 5560
Цел екран Албум: Спална соба (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со домаќинот 
Влезот се дели со сместувачките единици A-5560-a и AS-5560-a
Спална соба 12 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Бања"
Бања 5 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Фриждер Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Соба има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 17 m2. Во оваа сместувачка единица дозволено е да се донесе домашни миленици со надоплата. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Собата има сопствено купатило, но не е можно користење на кујна. Соба нема балкон, ни тераса.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2014

Соба S-5560-a
Број на личности 1 2
19.07. - 23.08.
€ 48 € 48
05.07. - 19.07.
€ 43 € 43
28.06. - 05.07.
23.08. - 30.08.
€ 40 € 40
14.06. - 28.06.
30.08. - 06.09.
€ 39 € 39
01.06. - 14.06.
06.09. - 13.09.
€ 36 € 36
01.05. - 01.06.
13.09. - 20.09.
€ 33 € 33
01.01. - 01.05.
20.09. - 31.12.
€ 30 € 30

* Наведените цени важат за сезоната 2014. Ако Вашата резервација не се поклопува со наведената година, можни се мали разлики во цените.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги и трошоци
Домашни миленици +€ 5,00 / ден
Перење алишта надвор од сместувачката единица +€ 3,00 / перење
Завршно чистење • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 03.10.2014
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Слично сместување Сместување во близина

Соба S-217-a (2+0) Соба S-217-a
Pag (Pag)
€ 27,55 - € 32,30/ ноќевање
Соба S-5263-b (2+0) Соба S-5263-b
Tučepi (Makarska)
450 m
€ 31,35/ ноќевање
Соба S-5294-a (2+0) Соба S-5294-a
Krk (Krk)
650 m
€ 29,45 - € 47,50/ ноќевање
Соба S-5301-b (2+0) Соба S-5301-b
Vrbnik (Krk)
600 m
€ 29,45 - € 40,85/ ноќевање
Соба S-2302-g (2+0) Соба S-2302-g
Lovran (Opatija)
€ 26,60 - € 39,90/ ноќевање
Апартмани Senj (Senj) - 5562 Апартмани Senj (Senj) - 5562
4
500 m
275 m
Слободно сместување:
A-5562-a (2+2)
Апартмани Senj (Senj) - 5572 Апартмани Senj (Senj) - 5572
6
600 m
605 m
Слободно сместување:
A-5572-a (6+0)  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори