E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Лика
Ривиера Plitvice
опис на локација Копно
Национален парк Plitvice Lakes
Место Jezerce
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Jezerce

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Центар 3,5 km - Korenica
Трговија 2,4 km
Ресторан 2 km
Прва помош 9 km
Поштенски уред 3,7 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид
Влез во море
Природна ладовина Непознато Непознато
"Приватна" плажа Непознато Непознато
Тушеви на плажа Непознато Непознато
Забавни содржини Непознато Непознато
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор 150 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Да
Туш Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 4
Скара Не
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Да + € 6,00 лице/ден*
Полупансион Не
Полн пансион Не
* Гратис прехрана за деца до 4 години
  50% попуст за прехрана на деца од 4 до 12 години
Интернет Не
Детско креветче Не
Домашни миленици Да
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Куќа 5196 во место Jezerce, Plitvice - Лика нуди сместувачки единици од типот Соба (4). Оваа куќа се наоѓа во категоријата за фамилии со деца. За време на вашето летување можно е да престојуваат и други гости во објектот, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Домаќините ќе престојуваат во објектот за време на вашиот одмор.

Дворната површина од објектот е 150 m2. Во овој објект може да го користите и паркиралиштето. Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: самопослуга, прва помош, центар, ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Спална соба
Површина: 10 m2
Број на легла: 2
Просторијата е поврзана: со просториите "Бања" и "Балкон"
Соба S-5196-a - Соби Jezerce (Plitvice) - 5196
Цел екран Албум: Спална соба (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици S-5196-b, S-5196-c и S-5196-d
Спална соба 10 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Балкон"
Бања 2 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Балкон 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Соба има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 12 m2 + 4 m2 (балкон). Во оваа сместувачка единица дозволено е да се донесе домашни миленици со надоплата. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Собата има сопствено купатило, но не е можно користење на кујна.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2014

Соба S-5196-a
Број на личности 1 2
01.07. - 01.09.
- -
01.01. - 01.07.
01.09. - 01.01.
- -

* Ценовникот за сместувачките единици за 2015 година не е достапен. Ако сте заинтересирани за резервирање на овие сместувачки единици, Ве молиме да ни испратите барање на чија основа во рок од 24 часа ќе го ажурираме ценовникот и достапноста на сместувачките единици. Испрати барање

Надоплата за краток престој не се наплаќа.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 03.08.2014
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 4,0
Плажа
* * - - - 1,0
Сместување
* * - - - 1,0
Домаќин
* * - - - 1,0
1,8
1
#1 S-5196-a
VALTER SECCI, 23 август 2011
Место 4
Плажа 1
Сместување 1
Домаќин 1
италијански (original) македонски (Google Translate)
non ci rivolgeremo mai piu' ad adriatic-hr
Прочитај повеќе  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори