E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Хвар
опис на локација Остров
Место Jelsa
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Jelsa

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 600 m
Плажа 1,35 km
Центар 500 m
Трговија 470 m
Ресторан 150 m
Прва помош 10 km
Поштенски уред 500 m
Дискотека 900 m
Нуркачки центар 600 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста, бетонски плочи Песочна, ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко на долга дистанца
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Не Да
Забавни содржини Не Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Чадори за сонце, лежалки Не Да
Спасувачка служба Не Да
Паркинг во близина Не Да
Двор Не
Паркиралиште
Број на места за паркирање 4
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Не
Детско креветче Не
Домашни миленици Не
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 4007 во местото Jelsa, Hvar - Средна Далмација има сместувачки единици од типот Апартман (3) и е оддалечен 600 m од морето. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. За време на вашето летување можно е да престојуваат и други гости во останатите апартмани од објектот. За време на вашиот престој, домаќините ќе престојуваат во објектот.

Објектот има сопствено паркиралиште. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, дискотека, центар, ресторан.Услужни објекти на оддалеченост поголема од еден километар се: прва помош.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија
Површина: 2 m2
Апартман A-4007-a - Апартмани Jelsa (Hvar) - 4007
Цел екран Албум: Трпезарија (1/1)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици A-4007-b и A-4007-c
Трпезарија 2 m2
Кујна 4 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 17 m2
Број на легла: 2
Брачен кревет (2)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Балкон 6 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Апартман има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 26 m2 + 6 m2 (балкон). Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2011

Апартман A-4007-a
Број на личности 1 2
10.07. - 25.08.
- -
30.06. - 10.07.
25.08. - 30.08.
- -
01.06. - 30.06.
30.08. - 01.10.
- -

* Ценовникот за сместувачките единици за 2015 година не е достапен. Ако сте заинтересирани за резервирање на овие сместувачки единици, Ве молиме да ни испратите барање на чија основа во рок од 24 часа ќе го ажурираме ценовникот и достапноста на сместувачките единици. Испрати барање

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 12.3.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори