E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Live Chat
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Испечати pdf
«Резултати од пребарувањето

Број на кабини: 3+0

Број на легла: 6+1

Калкулација / Резервација

Цeновник за сезона 2015

Пловило C-MB-1085
Неделна цена на пловилото
01.01. - 18.04. € 1.200,00
18.04. - 23.05. € 1.700,00
23.05. - 27.06. € 2.400,00
27.06. - 25.07. € 2.800,00
25.07. - 15.08. € 3.000,00
15.08. - 29.08. € 2.800,00
29.08. - 12.09. € 2.400,00
12.09. - 26.09. € 1.700,00
26.09. - 31.12. € 1.200,00
Попусти
  • 5% за 2 недели
  • 10% за 3 или повеќе недели
  • 5% за 2 чартера
  • 5%, 7%, 10% за стари гости
Максимален попуст 15%
Завршно чистење € 120,00 (услугата е задолжителна)
Надворешен мотор € 80,00 неделно
* Напомена: Цените на додатните услуги се нето, а се плаќаат на лице место, т.е при check-in
Опрема за навигација
  • GPS
  • GPS плотер
  • VHF радио станица
Останата опрема
  • Топла вода
Година на производство 2010 Вкупна должина 10,80 m
Должина на трупот 9,95 m Должина на водена линија 8,90 m
Ширина 3,60 m Истиснина 1,00 m
Модел на мотор Yanmar Вид на мотор Дизел мотор
Моторна снага 184,00 kW Потрошувачка на гориво 20,00 l/h
Најголема брзина 12,00 kt Резервоар за гориво 200,00 l
Резервоар за вода 300,00 l  
Динамика на плаќање 50% при резервација, остатокот најдоцна недела пред товарењето
Облици на плаќање депозит
  • Вообичаен депозит во износ од € 1.500,00
Начин на плаќање на вообичаениот депозит Готовина, Кредитна картица (VISA, American Express, Eurocard/Mastercard, Diners)
Време на качување на брод сабота, од 16:00 часот
Време на истовар сабота, до 08:00 часот
Матично пристаниште Bibinje-Sukošan
* Вообичаениот депозит се остава во базата при качувањето на брод, а доколку пловилото е вратено во идентична состојба во која е превземено депозитот се враќа во целост.
Број на кабини 3+0
Број на легла 6+1
WC 1
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори