E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Makarska
опис на локација Копно
Место Podgora
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podgora

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Не
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 120 m
Плажа 120 m
Центар 700 m
Трговија 100 m
Ресторан 200 m
Прва помош 8 km
Поштенски уред 350 m
Дискотека 250 m
Хотелски базен 200 m
Спортски терен 120 m
Нуркачки центар 250 m
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 150 m2
Простор за деца Не
Простор за седење Да
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 6
Гаража Не
Скара Да
Фиксна
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Користење преку компјутер на гостинот Да
Начин на поврзување на компјутерите на гостите WiFi
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Објектот 518 во местото Podgora, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (4), Cтудио (1) која е оддалечена 120 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби.

Можно е и други гости да престојуваат во овој објект, за време на вашиот одмор, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Во објектот престојуваат и домаќините. Овој објект нема соодветен пристап за лицата со инвалидитет. Дворната површината изнесува 150 m2. За гостите е предвидено паркиралиште за време на одморот. Од објектот можете да стигнете до самопослуга, дискотека, центар, ресторан без користење на автомобил.На оддалеченост поголема од километар се: прва помош.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
германски Да
англиски Да
италијански Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици A-518-a, A-518-b, A-518-c и A-518-d
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 11 m2
Број на легла: 2
Легло (2)
Бања 3 m2
Не Када
Да Туш-када
Заедничка тераса 21 m2
Простријата ја користат и:
гости во сместувачките единици A-518-a и A-518-b
Влез во просторија:
Просторијата е одделена од сместувачката единица
Да Поглед на море
Да Заштита од сонце
Надстрешница
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa)
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 21 m2 (заеднички простории). Cтудио има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Cтудио има заедничка тераса.
Прикажи се

Cтудио AS-518-a (2+0)

Споредба Позиција: I кат
Површина: 16 m2 + заеднички простории (Заедничка тераса)
Број на легла: 2

Цeновник за сезона 2015

Cтудио AS-518-a
Број на личности 1 2
15.07. - 01.09.
- -
01.07. - 15.07.
- -
01.06. - 01.07.
01.09. - 30.09.
- -

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Перење алишта Цена по договор
Завршно чистење • Интернет Вклучено во цената
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 28.10.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 4,5
Плажа
* * * * * 4,2
Сместување
* * * * * 3,9
Домаќин
* * * * - 3,2
4,0
11
#1 AS-518-a
Jozsef Kerepeszki, 21 август 2014
Место 4
Плажа 5
Сместување 2
Домаќин 2
англиски (original) македонски (Google Translate)
The owner of apartment does not speak english. So communication was impossible.The parking place was not enough, parking was nightmare. The studio room was stinky, last guests have left their litre in rubish bin. The fact:room was cheap, but I do not recommend this house. The beach was awesome.
Прочитај повеќе
#2 A-518-b
Luba Bodova, 17 август 2014
Место 5
Плажа 4
Сместување 4
Домаќин 1
словачки (original) македонски (Google Translate)
Po prvý krát sme išli na dovolenku s rodinou bývali sme všetci po kope takto sme to aj chceli. Moja manželova a 9 mesačnej dcérky to bola prvá spoločná dovolenka, dá sa povedať vysnívaná :D Veľmi sme sa tešili. Ubytovanie sme mali pekné čisté. No jeden večer sadli sme na terasu všetci spolu, zrazu sa o 22 hodine otvorili dvere na terasu a domáci nás vyháňali doslova spať. Bolo to strašné!! Nikdy viac sa tam nevrátime !!!
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-516-e (2+0) Cтудио AS-516-e
Podaca (Makarska)
230 m
€ 17,10 - € 35,10/ ноќевање
Cтудио AS-4827-b (2+0) Cтудио AS-4827-b
Sumpetar (Omiš)
100 m
€ 26,00 - € 42,00/ ноќевање
Cтудио AS-2617-g (2+0) Cтудио AS-2617-g
Podaca (Makarska)
120 m
€ 22,00 - € 35,00/ ноќевање
Cтудио AS-300-a (2+0) Cтудио AS-300-a
Baška Voda (Makarska)
120 m
€ 22,00 - € 55,00/ ноќевање
Cтудио AS-4747-d (2+0) Cтудио AS-4747-d
Podaca (Makarska)
200 m
€ 27,90 - € 33,30/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори