E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Makarska
опис на локација Копно
Место Podgora
Вид на населба Туристичко место
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podgora

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 140 m
Плажа 140 m
Центар 140 m
Трговија 200 m
Ресторан 170 m
Прва помош 9 km
Аптека 250 m
Туристички информации 250 m
Поштенски уред 250 m
Менувачница 250 m
Банкомат 200 m
Интернет кафе 250 m
Дискотека 1,3 km
Хотелски базен 550 m
Спортски терен 900 m
Нуркачки центар 350 m
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста, бетонски плочи Ситно камчеста, бетонски плочи
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Не Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Да
Службена нудистичка плажа Не Да
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор Не
Паркиралиште (јавно) на барање
Чувано Не
Број на места за паркирање 1
Одалеченост од објектот 100 m
Гаража Не
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Користење преку компјутер на гостинот Да
Вид ADSL
Начин на поврзување на компјутерите на гостите WiFi
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Објектот 520 во местото Podgora, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Cтудио (1) која е оддалечена 140 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби.

Објектот е поделен на повеќе сместувачки единици, па за време на вашиот престој веројатно ќе престојуваат и други луѓе. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот. Пристапот за инвалидизирани лица кон објектот не е прилагоден. Од објектот е можен пристап на Интернет. Автомобилот можете да го паркирате на јавен паркинг. Од објектот пешачејќи ви се достапни: самопослуга, аптека, банкомат, центар, ресторан, интернет кафе.Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: прва помош, дискотека. Паркиралиштето е одалечено од објектот повеќе од 100м..

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
чешки Да
германски Да
англиски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Да Посебен влез
Трпезарија 3 m2
Кујна 2 m2
Да Стандардна опрема
Комбиниран фриждер/замрзнувач, Мијалник, Шпорет
Спална соба 16 m2
Број на легла: 4
Брачен кревет (2)
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Тераса"
Бања 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Тераса 10 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Поглед на море
Да Заштита од сонце
Природна ладовина
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Не Скара
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+2. Сместувачката единица има површина од 24 m2 + 10 m2 (тераса). Cтудио има клима, а користењето е вклучено во цената. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Cтудио AS-520-a (2+2)

Споредба Позиција: приземје
Површина: 24 m2 + 10 m2 (Тераса)
Број на легла: 2 + 2

Цeновник за сезона 2014

Cтудио AS-520-a
Број на личности 2 3 4
10.07. - 15.08.
€ 67 € 75 € 82
14.06. - 10.07.
15.08. - 20.09.
€ 70 € 70 € 70
01.01. - 14.06.
20.09. - 01.01.
€ 57 € 57 € 57

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Перење алишта Цена по договор
Завршно чистење • Интернет Вклучено во цената
Климатизирање Вклучено во цената
Паркинг место на барање (јавно) Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 23.9.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * - 3,0
Плажа
* * * * - 3,3
Сместување
* * * - - 2,3
Домаќин
* * * * - 3,0
2,9
3
#1 AS-520-a
Janos, 10 август 2009
Место 3
Плажа 3
Сместување 1
Домаќин 3
хрватски (original) македонски (Google Translate)
Nismo bili zadovoljni apartmanima niti okruzenjem kuce nabijene jedna na drugu
Прочитај повеќе
#2 AS-520-a
Tijana Talic, 12 јули 2009
Место 4
Плажа 4
Сместување 5
Домаќин 5
хрватски (original) македонски (Google Translate)
Izvrstan smjestaj
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-6836-b (2+2) Cтудио AS-6836-b
Podgora (Makarska)
60 m
€ 42,00 - € 103,00/ ноќевање
Cтудио AS-1049-b (2+2) Cтудио AS-1049-b
Stanići (Omiš)
20 m
€ 42,00 - € 83,00/ ноќевање
Cтудио AS-5235-b (2+2) Cтудио AS-5235-b
Makarska (Makarska)
200 m
€ 57,00 - € 110,00/ ноќевање
Cтудио AS-316-a (2+2) Cтудио AS-316-a
Podgora (Makarska)
100 m
€ 49,00 - € 77,00/ ноќевање
Cтудио AS-6661-b (2+2) Cтудио AS-6661-b
Gradac (Makarska)
120 m
€ 50,00 - € 100,00/ ноќевање  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори