E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 16:00h
Регија Лика
Ривиера Plitvice
опис на локација Копно
Национален парк Plitvice Lakes
Место Jezerce
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Jezerce

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај главен пат Не
Помеѓу објектот и плажата е главната улица Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во релативно тивко окружување Да
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Да
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море -
Плажа -
Центар 3,5 km - Korenica
Трговија 2,4 km
Ресторан 2 km
Прва помош 9 km
Поштенски уред 3,7 km
Спортски терен 4,5 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид
Влез во море
Природна ладовина Непознато Непознато
"Приватна" плажа Непознато Непознато
Тушеви на плажа Непознато Непознато
Забавни содржини Непознато Непознато
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Погодно за лица со хендикеп Не
Двор 150 m2
Простор за деца Да
Простор за седење Да
Паркиралиште Да
Број на места за паркирање 4
Гаража Не
Скара Не
Туш Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.
Достапно Задолжителна услуга Цена
Доручек Да Да + € 6,00 лице/ден*
Полупансион Не
Полн пансион Не
* Нема бесплатна прехрана за деца до 4 години
  Нема попуст за прехрана за деца од 4 до 12 години
Интернет Да
Користење преку компјутер на домаќинот Да
Вид ADSL
Перење алишта
Кај домаќинот на барање
Чамец Не
Вез за чамец Не
Домашни миленици
S-5196-a, S-5196-b, S-5196-c, S-5196-d на барање
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена), потребно е да се провери однапред. Тоа посебно се однесува на услугите за кои користењето е количински ограничено (пр. паркинг места, гаража, интернет и сл.) Не се наведени ни услугите чиј ценовник го немаме на располагање. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостот да ги користи.

Куќа 5196 во место Jezerce, Plitvice - Лика нуди сместувачки единици од типот Соба (4). Оваа куќа се наоѓа во категоријата за фамилии со деца.

Можноста за доаѓање со домашни миленици во овој објект треба однапред да се провери. За време на вашето летување можно е да престојуваат и други гости во објектот, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. За време на вашето летување домаќините ќе престојуваат во објектот. Пристапот за инвалидизирани лица кон објектот не е прилагоден. Од објектот е можен пристап на Интернет. Дворната површина од објектот е 150 m2. Паркиралиште ви е обезбедено Услужни објекти кои се наоѓаат на повеќе од километар оддалеченост се: самопослуга, прва помош, центар, ресторан.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
англиски Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Спална соба
Површина: 10 m2
Број на легла: 2
Просторијата е поврзана: со просториите "Бања" и "Балкон"
Соба S-5196-a - Соби Jezerce (Plitvice) - 5196
Цел екран Албум: Спална соба (1/2)

Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со сместувачките единици S-5196-b, S-5196-c и S-5196-d
Спална соба 10 m2
Број на легла: 2
2 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просториите "Бања" и "Балкон"
Бања 2 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Када
Да Туш-када
Балкон 4 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Спална соба"
Не Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Сателитски ТВ програм Не Скара Да Домашни миленици (на барање)
Опис на сместувачката единица
Соба има капацитет 2+0. Сместувачката единица има површина од 12 m2 + 4 m2 (балкон). При резервацијата, потребно е да ја проверите можноста за да доведете домашни миленици. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената. Собата има сопствено купатило, но не е можно користење на кујна.
Прикажи се

Соба S-5196-a (2+0)

Споредба Позиција: I кат
поткровје
Површина: 12 m2 + 4 m2 (Балкон)
Број на легла: 2

Цeновник за сезона 2014

Соба S-5196-a
Број на личности 1 2
01.07. - 01.09.
€ 61 € 68
01.01. - 01.07.
01.09. - 01.01.
€ 41 € 49

* Ценовникот за свестувачката единица за 2015 год. не е достапен. За проверка на актуелните цени и расположливоста контактирајте ја агенцијата.

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.


Дополнителни услуги
Доручек +€ 6,00 / лице/ден
Домашни миленици (на барање) +€ 5,00 / ден
Греење (централно) • Перење алишта Цена по договор
Завршно чистење • Интернет Вклучено во цената
Паркиралиште Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин и цената на истите (доколку не е наведена) потребно е да се провери однапред. Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цените се плаќаат директно на сопственикот, исклучиво под услов гостинот да ги користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
Доручек
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 03.8.14
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

Оцени и коментари од гостите ?

Место
* * * * * 4,0
Плажа
* * - - - 1,0
Сместување
* * - - - 1,0
Домаќин
* * - - - 1,0
1,8
1
#1 S-5196-a
VALTER SECCI, 23 август 2011
Место 4
Плажа 1
Сместување 1
Домаќин 1
италијански (original) македонски (Google Translate)
non ci rivolgeremo mai piu' ad adriatic-hr
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Апартман A-204-a (4+0) Апартман A-204-a
Mandre (Pag)
450 m
€ 44,00 - € 83,00/ ноќевање
Апартман A-205-c (2+1) Апартман A-205-c
Mandre (Pag)
160 m
€ 35,00 - € 76,00/ ноќевање
Cтудио AS-206-a (2+2) Cтудио AS-206-a
Metajna (Pag)
€ 41,00 - € 66,00/ ноќевање
Апартман A-209-c (4+1) Апартман A-209-c
Metajna (Pag)
20 m
€ 76,00 - € 124,00/ ноќевање
Апартман A-211-c (4+0) Апартман A-211-c
Novalja (Pag)
€ 83,00 - € 156,00/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  

Adriatic.hr
Poljička cesta 26
21000 Split, Хрватска
tel: +385 21 456-456
fax: +385 21 456-789
gsm: +385 91 234-5641
e-mail: info@adriatic.hr
ОИБ: 16364086764
ID: HR-AB-21-020038491
Плаќањето е осигурано со SSL енкрипција
Generiranje: s | XML: s | PHP: s
Memorija: MB | Host: | XML Service(0)
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори