E-mail адреса
Лозинка
 
Ја заборавивте Вашата лозинка? ?
E-mail адреса
Контакт телефон
Хрватска
+385 21 456-456
Работно време
Пон - Пет
08:00h - 20:00h
Саб
08:00h - 14:00h
Регија Средна Далмација
Ривиера Макарска
опис на локација Копно
Место Podaca
Вид на населба Мала населба
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Podaca

За упатство како да дојдете до местото каде што се наоѓа објектот, ве молиме внесете го местото од каде поаѓате.

Објектот се наоѓа покрај локален пат Да
Помеѓу објектот и плажата е локален пат Да
Објектот се наоѓа покрај плажа Не
Можен пристап со автомобил Да
Објектот се наоѓа во мирно окружување Не
Објектот се наоѓа во изолирано подрачје Не
Објектот е опкружен со зеленило Не
Позиции на придружните содржини во близина на објектот
Море 100 m
Плажа 250 m
Центар 4 km - Gradac
Трговија 300 m
Ресторан 210 m
Прва помош 16 km
Аптека 4 km
Туристички информации 300 m
Поштенски уред 300 m
Менувачница 300 m
Банкомат 4 km
Интернет кафе 23 km
Дискотека 3 km
Нуркачки центар 3,3 km
Плажи во близина
  Најблиска плажа Останати плажи
Вид Ситно камчеста Ситно камчеста, каменеста, бетонски плочи, камења
Влез во море Плитко во краток домен Плитко во краток домен
Природна ладовина Да Да
"Приватна" плажа Не Не
Тушеви на плажа Да Да
Забавни содржини Да Да
Плажа погодна за нудизам (неофицијално) Не Не
Службена нудистичка плажа Не Не
Двор Не
Паркиралиште 1
Број на места за паркирање 3
Одалеченост од објектот Во дворот
Автомобилите се паркираат еден позади друг Да
Паркиралиште 2
Број на места за паркирање 2
Одалеченост од објектот 50 m
Скара
Заедничка скара Да
Погодно за лица со хендикеп Не
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.
Достапно Цена
Доручек Не
Полупансион Не
Полн пансион Не
Интернет Да
Детско креветче Не
Фен за коса Да
Пегла Да
Даска за пеглање Да
Преносна скара Да
Чадор за сонце Да
Домашни миленици Да
Дополнително легло Не
Дозволено пушење Да
* Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Објектот 6677 во местото Podaca, Makarska - Средна Далмација ви нуди сместување во сместувачка единица од типот Апартман (3), Cтудио (2) која е оддалечена 100 m од море. Во близина се наоѓа плажа од типот ситно камчеста. Овој објект се наоѓа во категоријата апартмани и соби. Можно е и други гости да престојуваат во овој објект, за време на вашиот одмор, со оглед на тоа што објектот има повеќе апартмани. Домаќините за време на вашиот одмор престојуваат во објектот.

Обезбеден е бесплатен пристап на Интернет. Објектот има сопствен паркинг чија достапност треба да ја проверите однапред. Од објектот можете да стигнете до самопослуга, ресторан без користење на автомобил.На оддалеченост поголема од километар се: аптека, прва помош, банкомат, дискотека, центар, интернет кафе. Од објектот до плажата има повеќе од 100 скали.

Во објектот престојуваат други гости* Да
Домаќините живеат или привремено престојуваат во објектот Да
 
Познавање странски јазици Слабо Добро Одлично
чешки Да
* Во други сместувачки единици, кои може ама и немора да се вклучени во понудата на агенцијата
You have reached the limit of units for comparison. Please, remove one of the units to continue with the current comparison.
Трпезарија
Површина: 3 m2
Просторијата е поврзана: со просторијата "Балкон"
Cтудио AS-6677-a - Апартмани Podaca (Makarska) - 6677
Цел екран Албум: Трпезарија (1/2)

Д Детали за просториите

Просторија Површина Опис
Влез -
Не Посебен влез
Влезот се дели со смествачката единица A-6677-a
Трпезарија 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Кујна 3 m2
Да Чајна кујна
Фриждер, Мијалник, Шпорет
Спална соба 8 m2
Број на легла: 3
3 x Кревет (1)
Просторијата е поврзана:
со просторијата "Балкон"
Бања 2 m2
Не Када
Да Туш-када
Балкон 3 m2
Просторијата е поврзана:
со просториите "Трпезарија" и "Спална соба"
Да Поглед на море
Не Заштита од сонце
Дополнителни информации
Да Скара (заедничкa) Да Дозволено пушење Да Домашни миленици
Опис на сместувачката единица
Cтудио има капацитет 2+1. Сместувачката единица има површина од 16 m2 + 3 m2 (балкон). Во сместувачката единица е дозволено да се донесат домашни миленичиња, а услугата е вклучена во цената на сместувањето. Cтудио има поглед на море. Во сместувачката единица завршното чистење е вклучено во цената.
Прикажи се

Ц Цeновник за сезона 2015

Cтудио AS-6677-a
Број на личности 1 2 3
01.07. - 01.09.
€ 36
€ 34,20
€ 36
€ 34,20
€ 50
€ 47,50
01.06. - 01.07.
01.09. - 01.10.
€ 29
€ 27,55
€ 29
€ 27,55
€ 36
€ 34,20
01.01. - 01.06.
01.10. - 01.01.
€ 23
€ 21,85
€ 23
€ 21,85
€ 29
€ 27,55
Цените се намалени за: 5% пролетен попуст

Прикажаните цени важат за ноќевање во одбраната сместувачка единица за горе наведениот број лица

Туристичката такса е вклучена во цената и не се наплаќа дополнително.

Пролетен попуст -5%
Важи до: 28.04.2015

Дополнителни услуги и трошоци
Завршно чистење • Домашни миленици • Интернет • Пегла • Даска за пеглање • Фен за коса • Преносна скара • Чадор за сонце • Паркиралиште • такса за престој Вклучено во цената

Расположливоста на дополнителните услуги во резервираниот термин потребно е да се проверат однапред. Ова посебно се однесува на услугите чие користење е количински ограничено (паркинг, помошен кревет... ). Дополнителните услуги кои не се прикажани во калкулацијата на цената се плаќат директно кај сопственикот, само под услов ако ги гостинот користи.

Калкулација / Резервација

*Сместувачка единица
*
*
*
*
*
Додади повеќе единици
* Сместувачката единица не е достапна во бараниот интервал.
*Пристигнување – Заминување
*Возрасни
Деца
?
Цена
Попуст
? Конечна цена
Аконтација
»
Остаток
»
Продолжи

Р Резервациски календар

< Јуни 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Јули 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Август 2015
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Септември 2015 >
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Термини ажурирани: 25.04.2015
  Резервирање во тек (се очекува потврда)   Резервирано

О Оцени и коментари од гостите

?
Место
* * * * * 5,0
Плажа
* * * * * 5,0
Сместување
* * * * * 4,0
Домаќин
* * * * * 5,0
4,8
2
#1 A-6677-b
Balázs Stifter, 25 јули 2014
Место 5
Плажа 5
Сместување 4
Домаќин 5
унгарски (original) македонски (Google Translate)
Nagyon meg voltunk elégedve a szállással is és a környezettel is. Csak ajánlani tudom.
Прочитај повеќе
#2 AS-6677-b
Lukas Florner, 14 август 2012
Место 5
Плажа 5
Сместување 4
Домаќин 5
чешки (original) македонски (Google Translate)
Perfektní, menší apartmán, ale se vším, co je potřeba...jen občas se zastesklo po klimatizaci, ale i to se dá přežít :o). Domácí jsou suproví. V okolí je několik restaurací, dobře zásobený obchod, v případě touhy po větším vyžití je jen kousek od Podacy letovisko Zaostrog také s krásnými plážemi a poněkud přelidněný Gradac. Podaca je klidnější letovisko vhodné i pro rodiny s dětmi. My jsme byli velmi spokojení a děkujeme.
Прочитај повеќе

Слично сместување Сместување во близина

Cтудио AS-516-c (2+1) Cтудио AS-516-c
Podaca (Makarska)
230 m
€ 18,05 - € 47,50/ ноќевање
Cтудио AS-2633-b (2+1) Cтудио AS-2633-b
Podaca (Makarska)
50 m
€ 29,00 - € 51,00/ ноќевање
Cтудио AS-5987-a (2+1) Cтудио AS-5987-a
Duće (Omiš)
30 m
€ 13,30 - € 67,45/ ноќевање
Cтудио AS-6695-e (2+1) Cтудио AS-6695-e
Tučepi (Makarska)
350 m
€ 10,00 - € 44,00/ ноќевање
Cтудио AS-6874-a (2+1) Cтудио AS-6874-a
Podaca (Makarska)
100 m
€ 28,50 - € 44,65/ ноќевање  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Live Chat Online Можеме ли да ви помогнеме?
Adriatic.hr користи "колачиња" за да овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на користење на нашите интернетски страници, се сложувате со нивно користење. Дознајте повеќе... Затвори